Alevilere Katliam Çağrısın Yapan Abdulkadir Şen’e Yandaş Hilal Kaplan Sahip Çıktı!

Alevilere Katliam Çağrısın Yapan Abdulkadir Şen’e Yandaş Hilal Kaplan Sahip Çıktı!

Halep’ten cihatçıların atılmasının ardından Abdülkadir Şen isimli akademisyen sosyal medya hesabından Alevilere yönelik katliam çağrısı yaptı. Şen’e yoğun tepki gösterildi ve Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevli araştırma görevlisi Şen, Halep’in tamamının Suriye ordusunun kontrolüne geçmesinin ardından Türkiye’deki Alevilere yönelik tehditte bulunması üzerine açığa alındı.

Halep’ten cihatçıların çıkartılması sonrası  Muş Alparslan Üniversitesi’inde sözde akademisyen olan Abdülkadir Şen sosyal medya hesabından Alevilere yönelik katliam çağrısında bulunmuş ve bu sözleri üzerine yoğun tepkiler almıştır. Gelen tepkiler neticesinde Muş Alparslan Üniversitesi’nde bulunduğu görevden açığa alınmıştı.

Ayrıca Bakınız; Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı !
Ayrıca Bakınız; Alevileri Tehdit Eden Sözde Akademisyen Açığa Alındı
Ayrıca Bakınız; Alevilere Katliam Çağrısına Suç Duyurusu !

Açığa alınan Şen’e ilk destek yandaş medyalardan biri olan Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’dan geldi. Kaplan Twitter hesabından ünlü popçu Soner Sarıkabadayı‘yı da hedef alarak şu tiwitleri yazdı.

Abdülkadir Şen açığa alındıysa, tüm Halep halkına 'cihatçı', katliama 'temizlik' diyen şeref yoksunu akademisyenler de açığa alınsın.
Ama onlara bir şey olmaz çünkü bu ülkede Sünnilere küfür, mazluma iftira serbestisi var. RTE olmasa bu kompleksli 'muhafazakâr'ların eline kalmıştık.
Şunun tek konserini bile iptal ettirememiş, benzerlerinin filmlerini/dizilerini izleyen bir topluluğuz. Ondan sonra Halep için Erdoğan'ı suçlayın!

Yorum Yap