Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı !

Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı !

Suriye Ordusu’nun Halep’teki zaferi sonrasında, Abdülkadir Şen isimli akademisyenin sosyal medyadan yazdığı tehditlere tepki yağıyor.  Abdülkadir Şen, Twitter’dan yazdığı mesajlarda Halep’in cihatçılardan temizlenmesine tepki olarak Türkiye’deki Alevilerin hedef alarak, katliam çağrısı yaptı.
Birgün gazetesinde yer alan habere göre, Muş Alparslan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan Abdülkadir Şen, tehdit doldu ifadeler savurduğu tweetlerine gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı.

Ayrıca Bakınız; Alevileri Tehdit Eden Sözde Akademisyen Açığa Alındı

El Kaide’den Gözaltına Alındı

Abdülkadir Şen ismi, 2014 yılında Van merkezli yapılan El Kaide operasyonu ile gündeme gelmişti. El Kaide operasyonu kapsamında 2014 yılında gözaltına alınan Abdülkadir Şen hakkında çarpıcı iddialar dikkat çekiyor. 2014 yılındaki operasyon kapsamında El Kaide içerisinde Türk Louai Sakka olarak tanınan İbrahim Şen gözaltına alınmıştı. Operasyonda İHH’lı yöneticilerde gözaltına alınmıştı. İddialara göre, Guantanamo Hapishanesi’nde de kalan El Kaideci İbrahim Şen ile İHH bağlantısını da kardeşi Abdülkadir Şen sağlıyordu.

15 Ekim 2013’te Kilis’te bir kamyonda yapılan aramada, “Yardım malzemeleri ve bandrolsüz Arapça kitaplar” bulundu. İddiaya göre bu kamyon El Kaideci İbrahim Şen’in kardeşi Abdülkadir Şen tarafından İstanbul’dan yollandı. Abdülkadir Şen’in kardeşi İbrahim Şen’in Türkiye ile Suriye’deki El Kaideciler arasında aracılık ettiği de öne sürülmüştü.

  1. […] Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı ! – 6 hours ago […]

  2. […] Ayrıca Bakınız; Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı ! […]

  3. […] Ayrıca Bakınız; Sözde Akademisyenden Alevilere Katliam Çağrısı ! […]

Yorum Yap