11. Alevi Festivali “Barış ve Adalet” Söylemi İle Başladı

11. Alevi Festivali Barış ve Adalet Söylemi İle Başladı

‘Barış ve Adalet’ şiarıyla gerçekleşen 11. Britanya Alevi Festivali’nin startı, İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevindeki resepsiyon ile verildi.

Britanya 11. Alevi Festivali ‘Barış ve Adalet’ şiarıyla 29 Mayıs ile 5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival komitesi tarafından yapılan açıklamada, “Festivalimiz ülkemizde halen yok sayılan Alevi kimliği ve Alevilerin taleplerini dünyaya duyuran güçlü bir sestir” denildi.

‘Barış ve Adalet’ şiarıyla gerçekleşen 11. Britanya Alevi Festivali’nin startı ev sahipliğini yapan İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevindeki resepsiyon ile verildi.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevinin ev sahipliğini yaptığı resepsiyona Londra’daki bir çok demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ve Alevi toplumun dostları katıldı. Resepsiyon, İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevi yönetim kurulu üyesi Sibel Özçelik’in yaptığı kısa konuşma ile başladı.

Ana Yadigar Aslan’ın gülbengi ile uyandırılan deliller sonrasında Britanya Alevi Federasyonu, İngiltere Cemevi Eşit Başkanları, Alevi pirleri, Gazeteci Çilem Küçükkeleş ve HDP eski milletvekili Osman Baydemir festivali selamlayarak birer konuşma yaptılar.

Britanya Alevi Festivali programı şöyle:

29 Mayıs : Açılış Resepsiyonu / İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevi
30-31 Mayıs /1 Haziran: Paneller / İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevi
2 Haziran: Cem Erkanı / İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevi
3-4-5 Haziran: Park (Açık Hava) Festivali / Britanya Alevi Federasyonu Yerleşkesi-Enfield


Kaynak / Londragazete

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir