AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat “Son dönemlerde bir hassasiyet meselesi aldı başını gidiyor”

Son dönemlerde bir hassasiyet meselesi aldı başını gidiyor

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, Türkiye’nin seçim sürecine girmesiyle birlikte başlayan ” Hassasiyet” tartışmaları üzerine eleştirel bir yazı yayınladı. Alevilerin hassasiyetlerinin göz önünde tutulmamasını eleştiren başkan Mat, yazısında şu ifadeleri kullandı:
”Hassasiyet!!!
Son dönemlerde bir hassasiyet meselesi aldı başını gidiyor.
Seçimler yaklaştıkça herkesin hassasiyeti bangır bangır tartışılıyor. Toplumsal kesimlerin tercihleri nasıl olur konuşuluyor.
Türklerin
Kürtlerin
Kemalist ve Ulusalcıların
Atatürkçülerin
Laiklerin
Milliyetçilerin
Muhafazakar ve Dindarların
Tarikat ve Cemaatlerin
Peki Alevilerin hassasiyeti?
Hiç kimse bunu ne konusuyor ne de tartışıyor.
Bildik bazı kesimler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmaması için yoğun bir caba harcıyor. Birileri düğmeye bastı.
Neden?
Alevi olmasından dolayı…
Peki Kılıçdaroğlu aday olamazsa daha doğrusu Alevi kimliğinden dolayı engellenirse Aleviler nasıl bir tepki verir?
Bu hesaba katılıyor mu?
Bunlar oy vermezse Cumhurbaşkanı seçilemez, bunlar oy vermzse meclis çoğunluğu sağlanamaz, bunlar oy verrmezse iktidar ve Erdoğan kaybetmez diyenlere sormak lazım. Aleviler oy vermezse hangisi olabilir?
Sayın Kılıçdaroğlu’nun sırf Alevi olmasında dolayı Cumhurbaşkanı adayı olmasın diyenlere ve engellemeye çalısanlara duyurulur….
Türkiye’de bir Alevi Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vali, Kaymakam, Genel Müdür olamaz diyiyordanız açıkça bunun adı neyse koyun. Varsa böyle ortak bir görüş, açın sınır kapılarını, ne kadar Alevi varsa alın vatandaşlık hakkını ellerinden ve sınır dışı edin. Kökünden kurtulun bu meseleden. Alevi kimliğinden dolayı kimin rahatsızlığı ve hassasiyeti varsa böylece rahatlasın. Siz de kimi seçerseniz seçin, hayırlı uğurlu olsun. Tepe tepe kullanın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir