ABF “Alevilere Bir Şey Olursa Bundan Savcılar Sorumludur”

Alevi Bektaşi Federasyonu , Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir’in bir televizyon programında Alevi Sivil Toplum Kuruluş’larına yönelik söylediği “Bu Türkiye’de sizi öldürürler” sözlerine tepki göstererek Ankara Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Bileşenleri adına konuşan ABF Başkanı Muhittin Yıldız, “Ülkede yaşanan puslu havadan ve katliamlardan pek heveslenmiş görünen, AKP’nin siparişi üzerine kurulan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, bu korkunç Reina saldırısının ardından Kanal A’daki konuşmasında Alevi kurum başkanlarını açıkça ölümle tehdit etmiştir” dedi.
[hr_invisible][hr_invisible]

Özdemir’in Yeni Sahibi Hayırlı Olsun

Yıldız, alevi asimilasyonuna hizmet eden Cami-Cemevi projesi ile kendini hükümetinin gölgesinde gören bu unsurlar ile Alevi örgütlerini hizaya çekmek istediklerini belirten Yıldız, “Gerçek Alevi Hak mücadelesi veren kurumlarımızın zaten böyle bir talebi yok. Bizim açımızdan kendisinin en ‘yandaş’ olmasının bir sakıncası da yok. Çünkü kendisi zaten Alevi örgütü değil ‘işi bitince derhal atılacak kukla’ örgüttür. Ve gerçekten de en yandaş Özdemir Özdemir’dir ve yeri, sahibiyle birlikte hayırlı olsun” diye konuştu.
[hr_invisible][hr_invisible]

Bizi Kendileri Gibi Boş Sanmasın

Yıldız konuşmasının devamında şunları söyledi: “Yalnız bu saray soytarısı dâhil hiç kimse Alevileri, açık ya da gizli ölümle ve katliamla tehdit edemez. Bizi kendisi gibi altı boş ve boş atan sanmasın. Aleviler ve Alevi kurumları birbirine kenetlenmiş ve birbirinin yoldaşıdır. ‘Birimizin kanı aksa ol kanar kırkımız’. O nedenledir ki bize yönelik yaptığı katliam çağrısı bizi korkutmaz ama kendisini Yezit yapar. Bunu böyle bilsin ve ona göre konumlansın” dedi.
[hr_invisible][hr_invisible]

En Ufak Bir Zarardan Savcılar Sorumludur

Yıldız, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırarak, “Alevi kurumlarına yönelik gerçekleştirilen tehdit edenlere karşı bir yaptırımınız olacak mı?” diye sordu. Yıldız, “Olmayacaksa bu saatten sonra Alevi kurumlarının herhangi birine gelecek en ufak zararda sizler de sorumlu olacaksınız. Biz Aleviler, Türkiye soysal, laik bir hukuk devletidir ve içinde yaşadığı halklara ve inançlara eşit haklar sağlayana kadar, hak mücadelemize hukuki yollardan devam edeceğiz” diyerek bu davanın takipçisi olacaklarını aktardı.


DİHABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir