ABF “Saray Soytarısı”!

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir‘in, hükümete yakın Kanal A’da söylediği “Zaman gelir ortalık karışırsa, o yalılarda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum; O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız, o paralarınızı elinizden alırlar, bu Türkiye’de sizi öldürürler” sözlerine Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan sert yanıt geldi.

Federasyon tarafından yapılan basın açıklamasında, “Bu saray soytarısı dahil, hiç ama hiç kimse Alevileri, açık ya da gizli ölümle ve katliamla tehdit edemez. Kendi içimizde anlaşmazlık yaşadığımız Alevi kurumlarını dahi tehdit edemez. Bizi kendisi gibi altı boş ve boş atan sanmasın.” dedi.

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği‘nin AKP-FETÖ ortaklığıyla kurulduğunun da iddia edildiği açıklamada, Özdemir Özdemir için “Alevi asimilasyonuna hizmet eden Cami-Cemevi projesinin yılmaz bekçisi olan ve kendisini hükümetin gölgesinde dev aynasında gören bu unsur, aklı sıra Alevi örgütlerini hizaya çekmeye çalışıyor. İstiyor ki en yandaş Alevi kendisi olsun.” denildi.

Açıklamada ayrıca laiklik çağrısı yapan gençlerin tutuklanması da eleştirildi ve yarın (5 Ocak 2017) saat: 17.00’de Ankara Yüksel Meydanında, milletvekillerinin de katılımıyla bir basın açıklaması yapılacağı belirtildi.
[hr_invisible][hr_invisible]

Alevi Bektaşi Federasyonu Basın Açıklması

BASINA VE KAMUOYUNA
Yeni yılın ilk saatlerinde Ortaköy Reina gece kulübüne yapılan vahşi saldırıda 39 Can hayatını kaybetmiş ve 65 Can da yaralanmıştır. Bu Vahşi saldırı Ortadoğu’nun kanlı cellâdı IŞİD tarafından üstlenilmiş ve Türkiye’ye yönelik yeni katliam tehditlerinde bulunmuştur.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi ortamdaki puslu havadan ve katliamlardan pek heveslenmiş görünen, AKP’nin siparişi üzerine kurulan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, bu korkunç Reina saldırısının ardından Kanal A'daki konuşmasında Alevi kurum başkanlarını açıkça ölümle tehdit etmiştir.
Alevi çalıştaylarında Alevi Kurumları masadan kalkınca, kendisine muhatap bulamayan AKP ve o dönem yol arkadaşlığı yaptı FETÖ yeni Alevi Derneği kurma yoluna gitti. İşte onlardan biri olan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, TV’den şu konuşmayı yaptı "Zaman gelir ortalık karışırsa, o yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye'de öldürürler" dedi.
Ayrıca Alevi asimilasyonuna hizmet eden Cami - Cemevi projesinin yılmaz bekçisi olan ve kendisini hükümetin gölgesinde dev aynasında gören ve bu unsur, aklı sıra Alevi örgütlerini hizaya çekmeye çalışıyor. İstiyor ki en yandaş Alevi kendisi olsun.
Açıkçası gerçek ve Alevi Hak mücadelesi veren Kurumlarımızın zaten böyle bir talebi yok. Bizim açımızdan kendisinin en yandaş olmasının bir sakıncası da yok. Çünkü kendisi zaten Alevi örgütü değil bir “işi bitince derhal atılacak kukla örgüttür. Ve gerçekten de en yandaş Özdemir Özdemir’dir ve yeri sahibiyle birlikte hayırlı olsun.
Yalnız, bu saray soytarısı dahil, hiç ama hiç kimse Alevileri, açık ya da gizli ölümle ve katliamla tehdit edemez. Kendi içimizde anlaşmazlık yaşadığımız Alevi kurumlarını dahi tehdit edemez. Bizi kendisi gibi altı boş ve boş atan sanmasın. Aleviler ve Alevi kurumları birbirine kenetlenmiş ve birbirinin yoldaşıdır. “ Birimizin kanı aksa ol kanar kırkımız”. O nedenledir ki bize yönelik yaptığı katliam çağrısı bizi korkutmaz ama kendisini Yezit yapar. Bunu böyle bilsin ve ona göre konumlansın.
Ayrıca, Okmeydanı’nda kahvelerde Anayasanın 2. Maddesinde yer alan Laiklik ilkesini savunduğu için Halkevci gençleri tutuklayan devletin, bu kendi yandaşına bir yaptırımı olacak mı merak ediyoruz.
Biz Alevi Bektaşi Federasyonu olarak, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyoruz. Biz Alevi kurumlarını açık ve medyadan ölümle tehdit eden bu kişiye karşı bir yaptırımınız olacak mı? Olmayacaksa bu saatten sonra alevi kurumlarının her hangi birine gelecek en ufak zararda sizler de sorumlu olacaksınız. Biz Aleviler, Türkiye Sosyal Laik bir Hukuk Devleti ve içinde Yaşadığı Halklara ve İnançlara Eşit Haklar sağlayana kadar, Hak mücadelemize hukuki yollardan devam edeceğiz ve bu davanın takipçisi olacağız.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
GENEL BAŞKAN
Muhittin YILDIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir