AKD Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş Gözaltına Alındı!

Alevi Bektaşi Federasyonu örgütleme Genel Sekreteri ve Pir Sultan Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş bugün sabaha karşı saat 04:30 da göz altına alındı.

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Gözaltı işlemi uygulanan Başkan Odabaş sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirlendi.

Gözaltı olayından sonra; Alevi Bektaşi Dernekler Federasyonu başkanı Muhittin Yıldız ve yönetimi, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri Veli Coşkun, Ümit Kaplanseren, İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyeleri, Sait Çoşkunoğlu, Doğan Olgun, CHP Sultangazi İlçe başkan yardımcıları Ali Çelik, Kemal Avseren, Murat Poyraz, Muhiyettin Tektaş, CHP Sultangazi önceki dönem ilçe başkanı Ali Boztaş, Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hıdır Karadaş ve yönetimi, Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun, Cemevi Kurum Avukatları Zeynel Öztürk, Ali Acar, Yol Tv Araştırmacı programcı Gürsel Sunar ve Alevi kurum başkanları ve çok sayıda Alevi vatandaşlar AKD Sultangazi Pirsultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nde toplandı.

Kurum Avukatlarından alınan bilgiler doğrultusun da Cemevi başkanı Zeynal Odabaş’ın 5 gün süre ile gözaltında tutulacağı bildirildi. Gözaltına alınan Odabaş hakkında, Alevi Kültür Dernekleri başkanı Doğan Demir’in cemevine gelerek açıklama yapması bekleniyor.
[hr_invisible][hr_invisible]

Sultangazi Pir Sultan Cemevi Yetkilileri Koyula İlgili Bir Açıklama Geldi

AKD SULTANGAZİ PİR SULTAN ABDAL CEMEVİ KURUM BAŞKANIMIZ VE AYNI ZAMANDA ABF ÖRGÜTLEME GENEL SEKRETERİ ZEYNAL ODABAŞ BU SABAH 04:30 İTİBARİYLE EVİNE BASKIN YAPILARAK GÖZALTINA ALINMIŞTIR.
BU HUKUKSUZLUĞA KARŞI ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ
ZEYNAL ODABAŞ ŞAHSINDA TÜM ALEVİLER ESİR ALINMAYA ÇALIŞILMIŞTIR.
BAŞKANIMIZIN VE ALEVİ HAK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ
ALEVİLİK HAKTIR ALEVİLER VARDIR.
ALEVİYİZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ.

Pir Sultan Cemevi Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir