Alevi Açılımı Raftan İniyormuş?

10 Kasım Mustafa Kemal ATATÜRK‘ü Anma Törenlerinde konuşan Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarında Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınacak. Bu merkezlerin ve cemevlerinin elektrik, su, arsa gibi ihtiyaçlarının karşılanması için Belediye Kanunu, İmar Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanunu’nda değişiklikler yapılacak. Üniversitelerde araştırma ve uygulama merkezleri oluşturulacak. Eğitim sisteminde sağlıklı bilgilendirme için adımlar atılacak. Dedi

Alevilik bu toprakların en kadim yaşam biçimidir ve birilerinin siyasi çıkarları doğrultusunda yok rafa kaldırıldı yok raftan indi gibi söylemlerde yer alamaz . Bu Davutoğlu’nun sözde biriz birlikteyiz mesajı verme çabalarından başka bir şey olamaz. Zira 13 yıllık iktidarlık sürecinde pek çok kez ağızlarının suyu akara baktıkları oylarımızı almak adına ellerinden gelen kandırmaca çalışmaları işe yaramamıştır ve yaramayacaktır. Bunu böyle bilmelerinde fayda vardır.

Sözde açılım adı altında saydığı beyefendinin bize lütfettiği bu söylemleri bir çok Avrupa ülkesi zaten sağlamış durumdadır. Bunlar Akp’nin tipik kandırmaca siyasetinden başka bir şey olamaz.


alevice.NET

2 thoughts on “Alevi Açılımı Raftan İniyormuş?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir