Alevi Bektaşi Federasyonu’na Saldırı | Ankara

Alevi Bektaşi Federasyonu‘dan alınan bilgiye göre,  Alevi Bektaşi Fedarasyonu‘nun Kızılay‘da bulunan binasına gece yarısı yangın merdiveninden binaya girilmiş, binanın içindeki malzemelere ve eşyalara zarar verilmiş. Olay yerine çok sayıda CHP Milletvekillerinin gitmeye başladı gelen bilgiler arasında.
[hr_invisible][hr_invisible]

İleri Haber’in Duyurduğu Bu Haberin Detayları

Telefonla ulaştığımız Alevi Bektaşi Federasyonu  Genel Başkan yardımcısı Bülent Kaya bir gün önce CHP‘ye, HDP‘ye ve Cumhuriyet gazetesine destek ziyaretinde bulunduklarını belirterek “Ziyaretlerin sonucunda böyler bir olayın yaşanması bize tesadüf gelmiyor” dedi

Kaya şunları söyledi “Dün HDP grubuna destek için bileşenlerimiz ve Alevi federasyonumuz üzerinden ziyaretlerde bulunduk. Cumhuriyet gazetesine ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret ettik. Hem genel başkan yardımcısının hem de belediye başkanının uğradığı saldırıyla ilgili olarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.HDP Genel Merkezi polis ablukasında olduığu için bizi içeriye almadılar. HDP Milletvekilleri ve yöneticileir ile ayaküstü bir görüşme yaptık.Bu görüşmeler sanırım birilerini rahatsız ettik. Polis tutunakları henüz gelmedi ancak bir hırsızlık olayı gibi görünmüyor. Masaları evrak aramk için didik didik aramışlar çünkü. Bilgisayarları götürmüşler. Ziyaretlerin sonucunda böyler bir olayın yaşanması bize tesadüf gelmiyor.” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: İleriHaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir