Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan Olayla İlgili Basın Açıklaması Geldi

Gündüz saatlerinde duyurduğumuz Alevi Bektaşi Federasyonu’na Saldırı haberi ile ilgili olarak Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan basın açıklaması geldi. Yazılı oalrak yapılan açıklamada olayın hırsızlık gibi gözüktüğü vurgulanırken, gerçekleşen bu olayın sıradan bir hırsızlık vakası olmasını umut ettiklerini dile getirdiler.


KAMUOYUNA DUYURU

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Merkez Binamıza dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce girilmiş, tüm evraklarımız dağıtılmış, Avrupa Birliği Projelerimizde kullandığımız iki diz üstü bilgisayarımız alınmış olup, kayıp evraklarımız ile ilgili tespit çalışmalarımız devam etmektedir. Çankaya Polis Merkezi tarafından Olay Yeri İnceleme ekiplerince, binada gerekli tahkikat yapılarak ilk tespitler tutanaklara geçirilmiştir.

Alevi Bektaşi Federasyonu olarak gerçekleşen bu olayı manidar bulmakla beraber, bu girişimin sıradan bir hırsızlık vakası olmasını umut ediyor, yapan ve yaptıranların bir an önce bulunması için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Alevi Bektaşi Federasyonu Bileşenleri Adına
ABF Genel Başkanı | Muhittin YILDIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir