Alevi Dedesi Enver Can “Sapıklığa Evet Diyen İnsan Değildir”

Alevi dedelerinin, AKP’nin tecavüz sanıklarını koruyan önergeyi sunmasına ve kabul etmesine tepkileri devam ediyor. PİRHA’ya konuşan Alevi Dedesi Enver Can, AKP’nin bu önergesini, insanlık dışı bir düşüncenin tamamen dışa vurumu olarak değerlendirdi.

AKP yine skandal bir önergeye imza atarak, tecavüzcünün mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesini öngören bir teklif vermesine Alevi dedelerinin tepkisi devam ediyor.
PİRHA’ya konuşan Seyit süleyman, (Azizbaba) Ocağı’ndan, Enver Can, “Bu davranış biçimi hiçbir koşulda insanlıkla alakası olamaz” dedi.
[hr_invisible][hr_invisible]

Bu Nasıl Bir İnanç Biçimidir

Dinden imandan bahsedenlere seslenen Enver Can Dede, “Bu nasıl bir inanç biçimidir ki küçük yaştaki çocuklara yapılan tacize göz yumuyor” ifadesini kullandı.

“Dünyanın neresinde olursa olsun çocuğa yapılan hertürlü çirkin davranışı doğal karşılayanlar insanlıktan nasibini almamış guruhlardır” diyen Alevi Dedesi Can, çocuğa bunu reva görenlerin, bu ve benzer çıkışlardan medet umanların siyasi beklentileri olduğunu düşündüğünü ifade etti.
[hr_invisible][hr_invisible]

Enver Can Dede konuşmasında şunları kaydetti:

“Bizler bu çirkinliğin adını zikretmekten bile utanırız. Yetkililer konuşurken allahtan dinden bahsediyorlar, mağduriyetten söz ediyorlar. Asıl maduriyetin yasa çıktıktan sonra yaşanacağını bilseler, bu yasaya evet demezler Hükümetin bu konudaki asıl düşüncesinin Ensar Vakfı ve benzerlerini aklanmak olduğunu düşünüyorum. Temennimiz insan aklı öne çıkar bu düzenlemeden vazgeçilir.”


PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir