Alevi Dedesi Hasan Ateş’e ‘Bylock’ Tutuklaması | İzmir

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan işlemlerde İzmir‘de yürütülen soruşturma kapsamında, İZSU personeli ve Alevi dedesi olan Hasan Aktaş, FETÖ‘nün haberleşme ağı olarak bilinen ByLock uygulamasını kullandığı gerekçesiyle İzmir‘in Buca ilçesinde bulunan evinde gözaltına alındı.

Sorgusunun ardından Adliye’ye sevk edilen Alevi dedesi Hasan Aktaş, Bylock sistemini kullandığı gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
[hr_invisible][hr_invisible][hr_invisible]

Chp İzmir Milletvekili Musa Çam’dan Destek

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ise “Öğrencilere yardım etmek için kendi Wi- Fi hattını kullandırmış, bu sırada FETÖ’cü öğrencilerin sisteme girdiği belli ama bunun ispatı için biraz zamana ihtiyaç var. Çünkü O bir Alevi dedesi. FETÖ’yle bağlantısının olması söz konusu değil. Yanlış durum, inşallah geri dönecektir” dedi.

One thought on “Alevi Dedesi Hasan Ateş’e ‘Bylock’ Tutuklaması | İzmir

  1. bir gün evde oturuyorum sagımdan birr yabancı bir asker cıktı bneımle konusmaya calıstı solumdada bır turk askerı kendı soyumdan özümden oldugu bellı snıper kamuflzı vardı ıcerı kactım babama söyledim inanmadılar 1 hafta herkeze anlattım ve tekrar bılgısayarın basına oturdum arkamdan bir asker girdi bonumu kırdı ruhum kuculdu ayaklarımdan aşşagı dogru ındı aşşagıya ınınce alevler ıcınde yannan bır adam benı tezgaha yatırmıs benımle muhabbet edıyr benı fırının ıcıne attı yenıledı ondan sonra eve geldım daha yasanmıs cok sey var ama 200 senedır zamanı geriye alıyor 2014 de başlıyor 2016 sonunda son buluyor 2017 de olabılır ve ben bunu hatırlıyorum surek 2014 e donuyouz 2016 2017 kaar yasıyoruz tekrar gerı sardırıyolar dedelerden bunun yardımı ısıtıyorum ateş bile olsa cok iyiler yabancıda olsa cok iyiler sünnüde var ıclerınden hepsini kıyafetlerı farklı aleviler gercekten yanıyolar sunnuler karalar gıymıs yabancılar pixsel seklınde parlıyolr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir