Alevi Kurumlarından “Zeynal Canımız Serbest Bırakılana Kadar Nöbetteyiz”

Başta Alevi Bektaşi Federasyonu olmak üzere bir araya gelen dört büyük Alevi kurumu geçtiğimiz gün sabah saat 4:30 da evinde gözaltına alınan Alevi Bektaşi Federasyonu örgütleme Genel Sekreteri ve Sultangazi Pir Sultan Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş’ın serbest kalması için Sultangazi Pir Sultan Cemevi önünde nöbet tutmaya başladıklarını açıkladılar.

Ortak yazılı bir açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi kamuoyuna nöbete destek olmaları çağrısında bulundular.
[hr_invisible][hr_invisible]

 

Yapılan Yazılı Açıklamanın Tam Metni Aşağıda Yer Almaktadır.

Bilindiği gibi Genel Örgütlenme Sekreterimiz ve AKD Pirsultan Abdal Cemevi Başkanımız Zeynel Odabaş  hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır. Zeynel Odabaş nezdinde Alevilere verilmek istenen gözdağının farkındayız ve bunun bizi asla yıldırmayacağını ilan ediyoruz. Bugünden itibaren Zeynel canımız serbest bırakılana kadar Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’nde nöbet tutmaya başlıyoruz. Tüm Alevi Kurumlarımızı ve Alevi kamuoyunu nöbetimize destek olmaya çağırıyoruz.
Alevi Bektaşi Federasyonu
Alevi Kültür Dernekleri
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir