Aleviler Hacı Bektaş Veli Dergahında Bir Araya Geldi

Aleviler Hacı Bektaş Veli Dergahında Bir Araya Geldi

edi çağırıcı Alevi kurumu olan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), Alevi Kültür Dernekleri (AKD), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) organize ettiği “Aleviler bugünü ve geleceği tartışıyor” şiarıyla düzenlenen büyük toplantı için toplanıldı.

Türkiye ve Avrupa’daki Alevi örgütleri Hacıbektaş’ta bir araya geldi. Yedi Alevi çatı örgütü tarafınca organize edilen iki günlük çalıştay öncesinde kurum yöneticileri, Hacı Bektaş Veli Dergahını ziyaret etti.

Saat 10:00’da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde başlayan çalıştay öncesinde kurum yöneticileri ve yönetim kadroları, 09:30’da Hacı Bektaş Veli Dergahında buluştu.

Pirin huzuruna çıkan kurum yöneticileri, sonrasında toplu fotoğraf çektirerek birliktelik mesajı verdi.

YENİ DÖNEM İÇİN YOL HARİTASI HAZIRLANACAK

2 gün sürecek çalıştay sonucunda, gelecek sürece dair hak kazanımları, Alevilerin yaşadıkları sorunlar ve son süreçte AKP iktidarının hayata geçirmek istediği Alevi politikalarına karşılık tartışmalar yürütülecek. Çalıştay sonucunda Alevi toplumunun izleyeceği yol haritası da belirlenmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir