Anadolu Buluşması Konseri Büyük Bir Coşku İle Gerçekleşti | Ankara

Başkentin en yeni spor salonlarından biri olan Ankara Arena’da gerçekleştirilen “Anadolu Buluşması” birlik ve beraberlik konseri yoğun bir ziyaretçi ilgisiyle gerçekleştirildi.

4 Aralık 2016 Tarihinde gerçekleştirilen konsere 30 Bin’e aşkın insan katıldı.

Ankara‘da Aydos, Çorum HDF, KARSFED ve Kızılırmak Dernekler Federasyonu, Chp’li Çankaya ve Yenimahalle Belediyelerinin yer aldığı etkinliğe Grup Abdal – Haluk Tolga İlhan, Sabahat AkkirazMustafa ÖzarslanGrup ÇığMusa Eroğlu & Erdem ŞimşekKoray Avcı katıldı.

Sahneye ilk olarak dernek ve yetkileri çıkarak bu güzel etkinliğin önemini ve amacını anlattılar. Etkinliğe destek veren Belediyeler oalrak Chp’li Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen ve ardından Chp’li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar konuşma yaptılar.

[radium_embed_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=aT2rVZl0bzI” size=”” fullwidth=”no” lightbox=”no” thumbnail=””][hr][hr_invisible][hr_invisible]

Sahneye İlk Grup Abdal ve Haluk Tolga İlhan Çıktı

[radium_embed_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=dR8enIV2GWw” size=”” fullwidth=”no” lightbox=”no” thumbnail=””][hr][hr_invisible][hr_invisible]

Konser alanına daha sonra dahil olan Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıkarak halka seslendi

kemal-kilicdaroglu-anadolu-bulusmasi-ankara-4-aralik-2016Sözlerine, "Efendim dediler ki 'Küçük bir toplantı var, oraya gelir misiniz?' 'Ben de olur gelirim' dedim. Geldim, burada farklı bir toplantı var. Gizli bir toplantı yapıyorsunuz herhalde, hepinizi Silivri'ye göndereceğim." diye espri yaparak başlayan Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaşların, Mevlanaların, Yunus Emrelerin hamuru olan Anadolu'nun insan sevgisiyle dolu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin büyük sorunlar yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, herkesin kafasında kaygıların olduğunu, ülkeyi düşünen her vatandaşın 'Ne olacak bu memleketin hali?' dediğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Hiç kimse şundan endişe etmesin, Mustafa Kemal ve arkadaşları nasıl Anadolu'nun, Trakya'nın bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele ettilerse ben dahil bütün arkadaşlarım, bütün Anadolu, Kuvayımilliye ruhuyla aynı mücadeleyi yeniden yapacağız. Sanıyorlar ki el kaldırıp indirmekle rejim değişecek. El kaldırıp indirmekle rejim değişmez. Bizim rejimimiz yani Cumhuriyet, yani Cumhuriyet'in kuruluşu el kaldırıp indirmeyle olmadı. Anadolu'nun, Trakya'nın sınırları birileri tarafından çizilmedi. Her metrekaresinde bu ülkenin insanlarının acısı, kanı, gözyaşı vardır, şehitlerimiz, gazilerimiz vardır, onlar bize yaşanacak bir Türkiye bıraktılar. Biz de evlatlarımıza, torunlarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakacağız, bunun sözünü veriyoruz."

Kılıçdaroğlu, ekonomide kriz var diye "Yastık altındaki dolarları bozdurun?" çağrısının yapıldığını kaydederek, salonda kendisini dinleyen vatandaşlardan, yastığının altında dolar saklayanların el kaldırmasını istedi. Kılıçdaroğlu, parmak kaldıranları sayarak, "2-3 kişi öyle mi? Siz, millette para mı bıraktınız Allah aşkına? Milletin çoluk çocuğu işsiz." dedi.

Milletin cebinde Türk lirası kalmadı
Milletin aklıyla oynandığını savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Eğer siz dolar bozduracak adam arıyorsanız, o ayakkabı kutularına dolar istif eden adamı bulacaksınız, ona söyleyeceksiniz. Hani telefon ediyordu ya 'Oğlum, dolarları bozdurdun mu?' diyor. 'Hayır babacığım, daha az miktarda kaldı.' diyor. 'Ne kadar kaldı?', '30-40 milyon avro kaldı.' Niye ona demiyorsun da 'Oğlum şu dolarları, avroları bozdur.' diye, dönüp millete soruyorsun? Milletin cebinde bırak avroyu, Türk lirası kalmadı. Çiftçiye bakın, alın terinin karşılığını almıyor. Esnafa bakın, doğru dürüst siftah yapamıyor. Sanayiciye, ihracatçıya bakın, herkes perişan vaziyette. Şimdi korkarım, ekonomik krizin faturasını da size çıkaracaklar, 'Niye paraları bozdurmadınız, ekonomik kriz geldi.' diye. Aldıkları rüşveti bozdursalar vallahi ekonomideki kriz biter. Aldıkları rüşveti, yolsuzluğu, çaldıkları dolarları, avroları bozdursalar Türkiye'de dolar sorunu olmaz."

En büyük arzusunun Türkiye'de inanç, kimlik, yaşam tarzı ayrımı yapmadan hep birlikte yaşamak, tasada ve kıvançta beraber olmak, hiç kimseyi ötekileştirmemek olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin güzel ve mübarek bir ülke olduğunu söyledi.

"Türkiye'de hep birlikte, bir arada kardeşçe yaşamak istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Hayır." diyen Kılıçdaroğlu, özgür, aç ve açıkta kimsenin olmadığı, hapishanelerde gazetecilerin, akademisyenlerin ve öğretmenlerin bulunmadığı, gencecik askerlerin linç edilmediği, demokrasinin kökleştiği, kadın ve erkeğin eşit olduğu bir ülkede yaşamak istediklerini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu sahneye gelirken ve giderken tüm halk ayakta alkışladı. Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından, yarın bütçe görüşmelerinde bir konuşma yapacağını belirterek salondan ayrıldı.

Konuşmaların ardından konser kaldığı yerden devam etti.
[hr_invisible][hr_invisible]

Yaklaşık 30 Bin Kişiye 6 Saat Boyunca Müzik Ziyafeti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ardınan ona çiçek veren Chp’li eski milletvekili Sabahat Akkiraz sahneye çıkara sevenlerine müzik ziyafeti verdi.
[hr_invisible][hr_invisible]

Musa Eroğlu “Zalime Karşı Birleşmeliyiz”

Usta sanatçı Musa Eroğlu sahneye Erdem Şimşek’le birlikte çıkarak unutulmaz eserlerini seslendirdi.

[radium_embed_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=Eg9cnz9YNFM” size=”” fullwidth=”no” lightbox=”no” thumbnail=””][hr][hr_invisible][hr_invisible]

Sahnede Bir Genç “Koray Avcı”

Ustaların geçidi ardından sahneye çıkan Koray Avcı‘ya büyük bir ilgi vardı konsere katılan tüm gençler Koray Avcı’nın sesiyle büyülendi ve etkinliğe damga vuran bir performans ortaya çıktı. Genç yaşlı herkesin beğenisini kazanan Koray Avcı sahne performansı ile de tüm dinleyenlerden tam not aldı. Mazlum Çimen‘nin Sivas Madımak Katliamında hayatını yitiren babası Nesimi Çimen’e yazdığı Sen Benden Gittin Gideli eserini söylemeden önce “Mazlum Çimen’den bu şarkıyı isterken ona dedim ki ‘Hocam şarkının başında öyle ağırımki sen benden gittin gideli diyor nasıl bir sözdür bu?’ oda bana dedi ki babam öldükten sonra öyle ağrım ki dedi. Bende ona dedim ki ‘Hocam ben burada öyle ağırım ki diyemem öyle Ağları ki desem olur mu ?’ dedim oda bana dediki zaten bizden başka kimse o kadara ağır olamaz” şeklinde bir anekdot paylaştı.

[radium_embed_video title=”İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım” link=”https://www.youtube.com/watch?v=u4B6UKKZMeM” size=”” fullwidth=”no” lightbox=”no” thumbnail=””][hr][hr_invisible][hr_invisible]

Gecenin Finali Mustafa Özarslan

mustafa-ozarslan-anadolu-bulusmasi-ankara-4-aralik-2016Sahneye Türk Halk müziğinin güçlü seslerinden biri olarak kabul edilen Mustafa Özarslan çıktı. Adana Aladağ‘da Cemaat yurtlarında hayatını kaybeden çocukları anan sanatçı onların anısına duygusal bir ninni seslendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir