Antalya’dan Alevi Canlarımız Hacıbektaş’ta

Antalyalı Alevi Canlarımız Antalya Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile 52’nci Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat etkinliklerine katılmak için Hacıbektaş’a Geldiler.
Anadolu’nun manevi mimarlarından Hacı Bektaş Veli Anma programına katılmak için günler öncesinden hazırlık yapan Antalyalı Alevi Canlarımız, 6 otobüs ile Hacıbektaş’a geldiler.

7’den 70’e Katılım Vardı
Hacıbektaş’taki tören ve etkinliklerine katılmak için otobüslere binen Antalyalı Alevi Canlarımız yaklaşık 9 saat süren yolculuğun ardından ilçeye ulaşabildiler. Yolculara kumanyalar dağıtıldı, Hacı Bektaş’a özgü hediyeler ve ilçedeki programın da yer aldığı broşürler verildi. 7’den 70’e hemen her yaştan insanın katıldığı anma etkinliği öncesi ilçede kendilerine tahsis edilen alana yerleşen Antalya ekibi ziyaretlere başladı.

Kurbanlar Kesildi Dualar Edildi
Hacıbektaş’ta, Türbe ziyaretinde duygusal anlar yaşayan Antalyalı Alevi Canlarımız Hacı Bektaş Veli türbesini ziyaret edip dualar edip kurban kestiler. Hacı Bektaş Veli’nin yaşam felsefesini, tarihe kazınmış sözlerinin ve anlamlarının konuşulduğu sohbetlere katılan Alevi Canlarımız ziyaretlerini tamamladı.

Muhtardan Başkan Türel’e Teşekkür
Yeşildere Mahallesi Muhtarı Kemal Genbeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e etkinliğe verdiği destek için teşekkür etti. Organizasyonu düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Menderes Türel’e minnettar olduklarını söyleyen Muhtar Genbeş, “Bizleri böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyonla Hacıbektaş’a götüren Belediye Başkanımız Menderes Türel’e sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

Hazreti Ali’miz Bizi Sadece Birleştirdi
Hacıbektaş’a gelen Antalyalı Alevi Canlarımız dağıtılan program broşüründe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in mesajı da yer aldı. Türel, “Seçimlerden önce de sonra her fırsatta belediyelerin hizmet yeri olduğunu, Belediye Başkanı, şehremini olarak Antalya’da yaşayan herkese eşit hizmet götürmekle görevli olduğumuzu söyledim. Halkımız bize görevi verdiği andan itibaren de bu düsturla hareket ederek Antalya’nın bir ucundan diğer ucuma hizmet götürdük, götürmeye devam ediyoruz. Bizim Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-dindar, Atatürkçü-Atatürkçü olmayan gibi bölünmelerle birbirimize düşmemizi kavga etmemizi istiyorlar. Bu zaman kadar hep söyledim. “Hazreti Ali’miz bizi sadece birleştirir. Hepimiz Hacı Bektaş Veli’nin, Yunus Emre’nin, Abdal Musa’nın, Pir Sultan’ın ortak mirasçılarıyız. Alevilik bizim için farklılığımız değildir, gönül zenginliğimizin bir parçasıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir