BAF ve THY Cenaze Nakli Toplantısı

Britanya Alevi Federasyonu, BAF Hakk’a Uğurlama Hizmetlileri ve THY temsilcileri bir araya gelerek Hakk’a yürüyen ve Refakatçı Canlarımızın Britanya-Türkiye arasındaki ulaşımları hakkında görüşmelerde bulundu.

THY yetkilileri Britanya Alevi Federasyonu Hakk’a Uğurlama Hizmeti hakkında bilgilendirildi ve Hakk’a yürüyen Canların son yolculuklarında yapılacak hizmetin önemi, zamanlaması, ücretleri ve yakınlarının ulaşımı konusunda yaşadıkları zorluklar hakkında bilgi verildi.

Erbil “THY yetkililerinden aldığımız bilgilere göre ulaşım hizmeti uygulaması ve ücretlendirmesi önceki yıllara oranla çok daha uygun koşullardadır. Bize düşen görev bundan sonra aracı kurumlar olmadan hizmetleri doğrudan Federasyonumuzun Hakka uğurlama hizmeti aracılığı ile yapmaktır. Nakil işlemleri aracı şirketler kullanılmadan yürütülmesi durumunda, daha uygun ücretlendirme ve hizmetin sağlandığı ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

Taşçı “Canlarımızın son yolculuklarında en kutsal görevlerimizden biri olarak yapılan Uğurlama/Ulaşım hizmetleri hakkında görüşmelerimiz devam edecek”dedi.


RadyoPiryolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir