Başkan Altınok Öz: “Alevi Bektaşi Kültürünü Doğru Aktarabilmek İçin Çalışıyoruz”

Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfının düzenlediği etkinlikte konuşan Kartal İlçesi Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Biz insanlarımıza Alevilik kültürünü doğru yansıtabilmek, bu toprakların Bektaşi kültürüyle harmanlandığını anlatabilmek, Alevi Bektaşi kültürünü doğru aktarabilmek için çalışıyoruz” dedi.
Kartal İlçesi Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı üyeleriyle Ada Kartal Hotel’de düzenlenen gecede bir araya geldi.
Birlik ve dayanışma gecesine Kartal İlçesi Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Vakıf yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Mutlaka Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün Kurulması Gerekli

Etkinlikte konuşma yapan Kartal İlçesi Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediye Meclisi’nin 2009 yılında ibadethanelere bakım-onarım kararı aldığını söyledi. Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması gerektiğini ifade eden Başkan Altınok Öz, “Kartal Belediyesi cami, cemevi ve kiliselerin bakım-onarımlarını yapmaktadır. Kartal Belediye Meclisi bu kararı, 2009 yılında aldı. Mutlaka Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması lazım. Kartal Belediyesi olarak Konya ve Hacıbektaş’a geziler düzenliyoruz. Alevi ve Sünni kardeşlerimizin bu gezilerin ardından dostça Kartal’a döndüklerini görüyoruz. Biz halkımıza bu kültürü güzel yansıtabilmek, bu toprakların Bektaşi kültürüyle yoğrulduğunu anlatabilmek, Alevi Bektaşi kültürünü doğru aktarabilmek için çalışıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, desteklerinden dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir