Bayraklı Cemevi’ne Ait Düğün Salonu Şafak Baskınıyla Yıkıldı | İzmir

Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka Şubesi’ne ait Can Dost Düğün Salonunu yıkımı sabah saat 5 de gerçekleşti. Hiç bir tepkiye kulak asmayarak kendi bildiğini okumaya devam eden CHP‘li Bayraklı Belediyesi mahalle halkının tepki vermesine fırsat vermemek adına sabah saat 5 de çok sayıda zabıta görevlisi, çevik kuvvet ekipleriyle birlikte yıkım araçlarını gönderdi ve Cemevine ait tesisi yıktırdı.

Ayrıca Bakınız; Cemevine Ait Düğün Salonu Krizi Devam Ediyor
Ayrıca Bakınız; Bayraklı Belediyesi Cemevi’ne Ait Tesissi Yıktı 

[hr_invisible][hr_invisible]

Bu Durum Alevilere Bakış Açısının Dışa Vurumudur 

Yıkımı duyan halk salonun etrafında toplanarak duruma tepki gösterdi. Yıkımla ilgili konuştuğumuz Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Görer, yıkımın Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ‘ın Alevi toplumuna bakış açısının bir parçası olduğunu belirterek “AKP gece yarısı kararnamelerle insanları mağdur ederken, CHP’li Bayraklı Belediyesi de sabaha doğru cemevi salonunu yıkarak insanları mağdur ediyor. Bu Alevi toplumuna karşı kinin ve nefretin dışa vurumudur. Bayraklı’nın büyük bir bölümü kaçaktır. Bu kadar çok kaçak yapının olduğu ilçede bir tek oranın mı yıkılması gerekiyor? Üstelik kendi işletmiş olduğu bir çok kaçak yapı da bulunmaktadır, buraların da yıkılması gerekiyor” dedi.
[hr_invisible][hr_invisible]

Karabağ Kendini Haklı Görüyor

Konuya ilişkin Bayraklı Belediyesi‘nden de yazılı bir açıklama geldi. Belediye Başkanı Hasan Karabağ‘ın imzası ile yayınlanan açıklamada, kaçak olduğu iddia edilen düğün salonun yıkımının tamamlandığı ifade edilerek, “Düğün salonu pazar yeri içerisinde kaldığı için yıkıldı. Şimdi o alanda kurulacak pazar tezgahlarını Bayraklı ilçesinde faaliyet gösteren yöre dernekleri de dahil olmak üzere, Alevi derneklerimize eşit bir şekilde tahsisini yapacağız. Burası dernekler için bir gelir kaynağı olacak” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir