Bir AKP’li “Cemevlerini Siyasete Alet Etmeyin” Demiş ! | Mehmet Ali Güngör

Akp Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, geçtiğimiz gün TBMM Genel Kurulu‘nda söz alıp  “Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Çınarlı Cem evinde düzenlenen bir toplantıya katılan CHP, HDP milletvekilleri ve EMEP üyeleri Alevi yurttaşlarımızın ibadet yeri olarak telakki ettikleri bir mekânı çocuk istismarını istismar ettikleri gibi ucuz siyasetlerine alet etmişlerdir. Ülkemizin içinde bulunduğu böylesine hassas bir dönemde ayrıştırıcı ve cepheleştirici bir dille Cumhurbaşkanımıza da hakaret ederek mekânın kutsiyetine gölge düşürmüşlerdir” ifadelerinde bulunmuş.

Her davranışlarında halkın dini duygularını sonuna kadar sömüren akp‘nin bir milletvekilinin bu tarz konuşması oldukça manidar.

Mitinglerinde elinde Kur’an ile konuşan sanırım Kemal Kılıçdaroğlu‘ydu yada biz yanlış gördük.

Kutsal mekanlara gölge düşüren her fırsatta “Camiler Kışlamız” diye şiir okuyanda sanırım Kemal Kılıçdaroğlu‘ydu yada biz yanlış gördük.

Birde utanmadan demişler ki ayrıştırıcı ve cepheleştirici bir dille”  kendileri doğru miting alanında “benim sunni vatandaşım öldürüldü” diyende Kemal Kılıçdaroğlu‘ydu yada biz yanlış gördük.

….

Tabi bu seçenekler uzar gider haddi hesabı yoktur şöyle bir geriye dönüm arşivlere bakmak yeterli olacaktır. Değil mi sayın Mehmet Akif Yılmaz ?

Sırf bir şeyler konuşmak için o kirli ağızlarına Cemevimizi almalarından rahatsızlığımı dile getirmek için kaleme aldım bu yazıyı. Dönüp kendilerine hiç bakmadılar. Ne dedik biz demediler, varsa yoksa hep başkaları suçlu oldu.

Kendilerine gelincede “Kandırıldık” deyiverdiler.

Bu ülkede hemen hemen her topluluğu kandırmayı başardı akp zihniyeti bir Aleviler kaldı birde biraz Kürt Halkı. Şimdi bu tarz söylemlerle sanıyorlar ki Aleviler “hhhhh Bu CHP var ya siyasete bizi alet ediyor” diyecek ver akp’ye destek verecekler.

Biz gayet iyi biliriz Efedi! Kimin neyi neye alet edip siyaset yaptığını…..

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir