Bir Cemevi’de Doğanşehir’e | Malatya

Malatya‘nın Doğanşehir ilçesinin Çığlık Mahallesine yapılması planlanan Cemevi‘nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Kaymakam vekili Serdar Demirhan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve vatandaşlar katıldılar.

Törende konuşma yapan Cem Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Eşref Doğan, Cemevlerinin birlik ve kardeşlik vesilesi olması dileğinde bulundu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise seçim beyannamemde cemevi sözü olduğunu belirterek, “Önemli olan halkımızın beraberlik ve kardeşlik içinde olmasıdır. Cemevi de, camide Müslümanların buluşma noktalarıdır. Buralar ibadetin yanı sıra sorunlarımızı, sıkıntılarımızı da görüşüp konuşabileceğimiz mekanlarımız olmalı” ifadelerinde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da Malatya’nın göç alan tek ilçesinin Doğanşehir olduğunu ifade ederek, “Burada bu kültürel faaliyetler sayesinde ilçemiz göç alacak, gelişecek, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kurban kesildi ve yapılan dualarla cemevinin temeli atıldı.
300 metrekare kapalı alana sahip olan cemevi bin 500 metre kare arsa üzerinde inşa ediliyor.
Cemevi Mahallenin taziye ve kültürel faaliyetleri içinde kullanılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir