Britanya Alevi Federasyonu Genel Merkezi’i Açıldı

BRİTANYA genelinde 18 Alevi kültür merkezini aynı çatı altında buluşturan ve Avrupa’daki Alevi kurumları arasında en geniş yerleşkeye sahip BAF Genel Merkezi’nin açılışına çok sayıda katılım oldu.

Açılışa Almanya’dan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı Turgut Öker, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ikinci başkanı Mehmet Ali Çankaya, Britanya Parlamentosu Alevi sekretaryası başkanı ve Enfield milletvekili Joan Ryan, İşçi Partisi Enfield Lideri Doug Taylor, Belediye Başkanı Christine Hamilton ve diğer ilçelerin belediye başkanları, Belediye Meclis üyeleri Bernie Lappage, Doğan Delman, Nesimi Erbil, Güney Doğan, Elif Erbil, Haydar Ulus, George Savva (MBE), Soughtgate Muhafazakar Parti Lideri Edward Smith, 27 yöresel dernek başkanları ve üyeleri beraberinde Britanya genelindeki 18 cemevinin başkanı ve üyeleri, Londra ve civarında yaşayan Aleviler ve dostların katkılarıyla Londra’nın Enfield Belediyesi sınırları içerisinde 50 dönüm alan üzerindeki, Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Genel Merkezi’nin resmi açılışı yapıldı.
[hr_invisible][hr_invisible]

ŞAHİTLİK ETTİLER

Turgut Öker de, “30 yıllık Avrupa’da Alevi toplumuna hizmet sürecimde yıllarca cemevlerinin açılışında kurdele kestim. Ama ilk kez 50 dönümlük alan üzerinde her tür faaliyetlerimizi hayata geçirebileceğimiz bu kazanımıza bugün şahitlik etmekten son derece mutluyum. Aleviler artık daha bilimsel ve programlı bir örgütlenme ile yol alıyorlar. Bu girişim bunun kanıtıdır. Britanya Alevileri ve Alevi dostları bu kurumu beraber kullanmalı ve gelecek nesiller buralarda yetişmelidir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir