Bu Yanlıştan Bir An Evvel Dönün

Arif Yoldaş ALTIOK

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Hacıbektaş Belediyesi öncülüğünde yapılan Anma Etkinliklerine Alternatif olarak 27-28 Ağustos’ta etkinlik yapacaklarını duyuran Alevi kurumları ve etkinliğe katılacağını duyuran sanatçılara yönelik bir açıklama yayınladı ve “Bu yanlıştan bir an evvel dönün” çağrısında bulundur


Bakınız / Konu İle İlgili Diğer Haberler

Yapılan Yazılı Açıklamanın Tam Metni Şu Şekilde

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
Bilindiği üzere 58 yıldır Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Hacıbektaş Belediyesi, Anma Kurulu ve Alevi Bektaşi Dernekleri ile birlikte gerçekleşiyor.
Bu sene 16-22 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerinin de uzun süredir hazırlıklarını sürdürmekteyiz.

Bu çalışmalarımızı;
- Hacıbektaş Belediyesi
- Anma Kurulu
- Alevi Bektaşi Federasyonu
- Alevi Vakıflar Federasyonu
- Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı
- Alevi Kültür Dernekleri
- Pir Sultan Abdal Derneği
ile birlikte yürütüyoruz.
23 Temmuz 2021 tarihinde sosyal medya üzerinden yapılan talihsiz ve mesnetini aşan paylaşımı üzülerek görmüş bulunmaktayız.
Alevi Dernekleri Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu 58 yıldır Hacıbektaş Belediyesi öncülüğünde yapılan Anma Etkinliklerine ALTERNATİF olarak 27-28 Ağustos’ta etkinlik yapacaklarını açıkladılar.
10 yıllardır birilerinin yapmayı denedikleri ve her defasında hüsranla sonuçlanan bu denemenin en hafif tabiriyle YANLIŞ ve PROVOKATİF bir eylem olduğunu ve aynı zamanda SİYASİ hesaplar içerdiği aşıkardır.
Bizler Hacıbektaş Belediyesi, Anma Kurulu ve Hacıbektaş Halkı olarak bu yapılan hadsizliği asla kabul etmiyoruz ve bu yanlıştan bir an evvel dönülmesi çağrısında bulunuyoruz.
Şayet Hünkar’ımıza ve Serçeşmeye hizmet etmeye bu kadar gönüllüler ise 16-22 Ağustos’ta yapılacak olan Geleneksel Anma Etkinliklerimize destekte bulunabilirler.
Bir sözümüzde isimleri geçen Sanatçı dostlarımıza;
Sizleri siz yapan Alevi-Bektaşi Felsefesine ve Serçeşmemize hizmet etmek istiyorsanız “hiçbir ücret talep etmemek şartıyla” ( Talep edilen ücretleri açıklayabiliriz) 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerimizde sizleri misafir etmekten onur ve gurur duyarız.
Yıllardır uygulanmaya çalışılan Baskı ve Asimilasyon çalışmalarına hizmet eden bu açıklamadan bir an evvel dönülmesini ve yapılan bu PROVOKASYONU Canlarımızın takdirlerin bırakıyoruz.

Anma Kurulu Adına
Arif Yoldaş ALTIOK
Hacıbektaş Belediye Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir