Dedelerimiz 10. Kez Sevgide Buluşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Pazar günü 10’uncusunu gerçekleştireceği “Sevgide Buluşalım” etkinliğinin basın toplantısı yapıldı.
Önümüzdeki Pazar günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan “Sevgide Buluşalım” etkinliğinin basın toplantısı yapıldı. Kocaeli’den 10 derneğin katılım sağlayacağı programda çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce 10 yıldır düzenlenen ve Alevilerle birlikteliği pekiştirmek amacıyla yapılan programda sırasıyla deyişler, birlik cemi, semah grubu, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua yapılacak. Ardından etli pilav ve aşure dağıtımı gerçekleştirilecek.
Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, “Alevisi, Sünnisiyle tek ve bütün olan gönül bağını bir kez daha Kocaeli’den dünyaya haykıracağız. Alevi kültürü öz malımız ve Müslümanların önemli bir inanç sistemidir. bugün folkloru ve semahı çıkardığımızda geriye kanadı kırık kuş misali eksik kalır. Nakış nakış işlenen kültürümüzden çok önemli bir parçayı da yitirmiş oluruz. Bizler ayrılmaz et ve tırnak gibiyiz. Sevgide Buluşalım’ın asıl teması bunu ortaya çıkarmaktır. Etkinlik, gelenekselleşerek kentimizin kültür hayatına büyük katkı sağladı. Bin 400 yıllık kardeşliğimiz nice bin 400’lü yıllara taşınması için çalışıyoruz. Bu yıl onuncusunu gerçekleştireceğimiz Sevgide Buluşalım etkinliği Pazar günü Uluslararası Fuar Merkezi’nde saat 13:00’da gerçekleştirilecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir