Derhal İstifa Etmelisiniz | Murtaza Demir

Avrupa’da PKK’ya ortak olan ne kadar benzer unsur varsa davet ediyor, sonra da “PKK bayraklarını istemiyormuş gibi” yapıyorsunuz.

Köln fiyaskosundan sonra, AABK Yönetiminin “ilişkimizi askıya aldık açıklaması” samimi değildir.

Avrupa’da PKK’ya ortak olan ne kadar benzer unsur varsa davet ediyor, sonra da “PKK bayraklarını istemiyormuş gibi” yapıyorsunuz. Bu, eşyanın tabiatına aykırıdır. Kaldı ki, PKK’nin böyle fırsatları kaçırmayacağını bal gibi biliyorsunuz. Yıllardır Avrupa‘dasınız. PKK‘nın, Rahmetli Ahmet Aydemir ve A. Rıza Gülçiçek‘in genel başkanlığından beri eylemlerimizi sabote ettiğini, örgütlenmemize karşı olduğunu, kararlı olduğumuzu görünce de kurumlarımızın içine sızdığını, inanç kurumu olmaktan çıkardığını, kendi önceliklerini dayattığını, taleplerinin karşılanmaması halinde; “yakıp-yıkacağız” dediklerini biliyoruz. Tehdit ettiklerine yüzlerce defa şahit olduk!

Başta Sn. Gülçiçek olmak üzere arkadaşlarımızın; “Türkiye’de devletin, Avrupa’da PKK’nın baskısı altındayız; bunların Türkiye rejimine egemen olanlardan farkı yok, hatta daha da beter” dediklerini, illallah ettiklerini, ben dâhil birçok arkadaşımız biliyor…
[hr_invisible][hr_invisible]

Derhal İstifa Etmelisiniz

Lamı cimi yoktur; kişisel beklentileriniz adına koskoca bir kurumu peşkeş çektiniz. Üstelik bunu bilerek ve taammüden yaptınız! “Alevilerin tamamı PKK’lıdır” demek üzere etekleri titreyen alçaklara, AK-İTlere, Savcı Sayanlara, yandaş medyaya, Alevilere bitmez-tükenmez kin besleyen Yavuz itlere en büyük malzemeyi verdiniz. Bunun adına YOL’a ihanet denir arkadaşlar! Emeklerinize eyvallah, büyük işler başardınız, emek verdiniz örgütlediniz eyvallah… Tayip Erdoğan’a Köln’de kaçacak delik arattınız buna da eyvallah!

Ayrıca Bakınız; Yol Ayrımındaki Aleviler

Bunları bilen bir YOL emektarı olarak söylüyorum; son miting vahim bir hataydı… İnsanları, üyeleri, kurumları, emektarları aptal yerine koyup, danışıklı dövüş yaptınız… Yanlış yaptınız; oylumunuzdan-varlığınızdan, cüssenizden daha büyük zarar verdiniz.

Eğer demokratsanız, derhal istifa etmelisiniz!

Arkadaşlar;

Evet, Aleviler olarak mazlumun yanında oluruz, hakkını-hukukunu savunuruz, mazlum ve mağdurlarla, öteki ve itilmiş kesimlerle dayanışmaktan onur duyarız… Hiçbir aidiyeti-milleti aşağılamayız. “72 millete aynı nazarla bakar; din, dil, ırk, renk farkı gözetmeyiz…”

Ancak herkesten de aynı saygıyı, hak ve hukukumuzu gözetmelerini bekleriz. Bizi kullanmalarına, kendi niyet ve hedefleri doğrultusunda yön ve ayar vermeye yeltenmelerine katlanmayız, tahammül etmeyiz. Bu tavrı hukukumuza saldırı olarak kabul ederiz.

Bu şerhimize-kırmızıçizgimize ilaveten vatan haini olmayız, “vatan haini” nitelemesine katlanmayız, bu vatan için can veren ecdadımızın kemiklerini sızlatmayız, silah ve şiddetten çözüm beklemeyiz arkadaşlar! Silahı ve demokrasiyi, şiddeti ve Aleviliği aynı cümle içinde kullanmayız. Irkçılığın alasını yapanların “faşizm” lakırdılarına kanacak denli saf olmayız, bundan gocunmayız. Şiddete-ölümlere, ABD Emperyalizminin ortaklarına, İdris-i Bitlisi hayranlarına, Gezi Parkı kaçkınlarına, grev kırıcılarına, menfaat düşkünlerine, mafyatik örgütlenmelere arka çıkmayız; özdeş olmayız, yan yana durmayız…

Bu zihniyet bize; Fetö kadar, AKP kadar, Yavuz kadar, Bitlisi ve Muaviye kadar uzaktır; uzak durduk durmaya devam ederiz…

Ülkemizi yönetenlerin faşist, aynı zamanda gericiliğin en diplerinde olduğu savı bir gerçektir. O halde faşizme karşı; şiddet, silah ve faşizmin küresel lideri ABD ile ortaklık neyin nesi? Ülkenin en mazlumu ve mağduru durumundaki Alevilerin tek güvencesi olan kurumlarını ele geçirme operasyonu, Alevi adıyla ancak Alevilikle uzak-yakın ilgisi olmayan paralel Alevi dernekleri kurmak neyin nesi? Hem Alevilerle dayanışma istemek hem Alevilerin kutsallarına, siyasi önderlerine ağza alınmadık hakaretler etmek neyin nesi?

Hani akıl, hani saygı; böyle mi dayanışacağız?

Yazık ettiniz arkadaşlar, yazık ettiniz…

Bir YOL emektarı, neredeyse kırk davadan yargılanan, halen hem Fetö hem Tayip Erdoğan’la davaları süren, demokratik Alevi örgütlenmesinin önderi Pir Sultan Abdal Derneğinin bir nolu üyesi ve kurucu başkanı olarak, dosta düşmana şunu söylemek isterim; ne PKK, ne APKKK, ne IŞİD ne ABD…

Biz burada, bu insanlarla birlikte yaşayacağız arkadaşlar. Vatanımız burası; çocuklarımız, torunlarımız, ecdadımız, geçmişimiz burada… Barışı, kardeşliği, demokrasiyi burada bu insanlarla örgütleyip inşa edeceğiz… Ben, bu ülkenin ortak vicdanına güveniyor ve iddia ediyorum; biz kazanacağız!

“Alevi iyidir, dürüsttür, solcudur, laiktir, Atatürkçüdür, yurtseverdir, Alevi’ye güvenilir…” Resmimiz ve toplumsal algımız budur; genel anlamda böyle biliniriz. Bu resmi bozmaya hakkınız yok arkadaşlar! Yüzyılların ötesinden asıla, kesile, yana yakıla getirdiğimiz duruşumuzu, imajımızı bozmanıza eyvallah demeyiz.

Bunun yanında “bir Alevi kesen Cennete gider” diyenler, Madımakta, Maraş, Çorum, Dersim, Malatya’da insan kesen, insan yakan lanet olası biz zihniyet de vardır ve bu doğrudur. Ama bunların tamamı aynı yerdedir ve kavgamız da bu zihniyetledir.

Martin Luther King, Gandi, Pir Sultan Abdal, Hace Bektaş Veli, Yunus, Mevlana, Nazım, Ape Musa, Tahir Elçi silahı önermedi, silahla kazanmadı arkadaşlar. Şiddete ve silaha hayır, barışa, dayanışmaya ve demokratik mücadeleye evet…

Yaşasın barış ve kardeşlik, yaşasın laiklik, yaşasın demokrasi! Yaşasın farklı aidiyetlerin demokratik birliği, mücadelesi ve kardeşliği…

Kahrolsun emperyalizm, işbirlikçilik, ırkçılık, faşizm, şiddet ve gericilik!


Murtaza Demir | Odatv

One thought on “Derhal İstifa Etmelisiniz | Murtaza Demir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir