Emniyet “Artı” Dedi | Mehmet Ali Güngör

22 Kasım 2017 Tarihinde Malatya’nın Cemal Gürsel Mahallesi’nde Alevi yurttaşların yoğun olarak yaşadığı bölgede 13 adet evin duvarları ve kapılarına KIRIMIZI renkte bir boya ile ÇARPI işareti konmuştu canlar. Herkesin malumu bu haber ulusal basında da yer buldu ve Provokasyon kokusu yükseldi her taraftan. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bir art niyetli düşüncenin ürünü olduğu belli.

Buraya kadar herşey ülkemiz için normal .

Daha önce çokça örneğini gördük

Bir şey daha biliyoruz ki failleri bulunamayacak yada bulunmak istenmeyecek!

Bizler sağduyu ile davranmaya devam edeceğiz tabi bunu hiç bir güç değiştiremeyecek . Bir şekilde sağlanan bu birliği korumaya devam edeceğiz.

Gelelim İl Emniyet Müdürülüğü’nün açıklamasına işte daha bu açıklamadan anlıyoruz ki olayın önemsizleştirerek gündemden düşürülmeye çalışıldığını Açıklamada şöyle diyor İl Emniyet “Olay yerine sevk edilen ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmada; toplamda 13 adet evin dış kapı ve duvarlarında kırmızı renkte artı işaretlerinin bulunduğu tespit edilmiş ve ilgili tüm birimlerce olay mahallinde gerekli çalışmalara başlanmıştır.” KIRMIZI renkte ARTI işareti.

Yani göz var nizam var derler değil mi biraz mantıklı ve art niyetsiz ol Eyyyyyy Emniyet bu işaretlerin neresi ARTI . Neden böyle derler ?

Çünkü onlarda bal gibi biliyor ki ÇARPI ama ÇARPI derlerse ne olur. ÇARPI‘nın manası belli açıkça tehdit . Bundan kurtarmak için durumu “Amaan sende alt tarafı bi artı” manası yok demeye getiriveriyor Emniyet.

Gel de kızma şimdi bu açıklamaya…

Bir küçük nokta.

Neden bu kadar takılıyorsun da diyebilirsiniz.

Şeytan ayrıntıda gizlidir…

Açıklamanın geri kalanı birlik beraberlik dolu sözlerle dolu ama hep sağduyuyu Aleviler’den beklemekle birlikte. Ölün, yanın, acı çekin ama sakın ha sakın karşılık vermeyin demekten öteye gitmiyor.
[hr_invisible][hr_invisible]

Açıklamanın Tam Metni Aşağıdadır .

"22 Kasım 2017 Salı günü ilimiz Cemal Gürsel Mahallesi'nde yoğunlukla alevi vatandaşlarımızın yaşadığı bölgede bazı evlerin kapı ve duvarlarında gelişi güzel bir biçimde işaretleme yapıldığının ihbarının alınması üzerine olay yerine derhal ilgili ekiplerimiz sevk edilmiştir. Olay yerine sevk edilen ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmada; toplamda 13 adet evin dış kapı ve duvarlarında kırmızı renkte artı işaretlerinin bulunduğu tespit edilmiş ve ilgili tüm birimlerce olay mahallinde gerekli çalışmalara başlanmıştır. Olayın mağduru olan mahalle sakinleri ile temasa geçilip; olayın niteliği ve yapılan çalışmalar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Malatya ilimiz bulunduğu konum itibariyle ve tarihi süreç içerisinde her türlü dini, etnik, mezhebi vb. açılardan barış içerisinde birlikte yaşama tecrübesinin yaşandığı bir vilayetimizdir. Bu güne kadar muhtelif zamanlarda ve muhtelif karanlık güçler tarafından bir huzur ve barış içinde birlikte yaşama örneği olan şehrimiz, değişik provokasyonlara ve kışkırtmalara maruz bırakılmak istenmiştir. Ancak insanımızın makul ve bu tür provokasyonlara prim vermeyen yapısı bir muhkem kale gibi bu art niyetli kişi ve kişilere hiçbir zaman fırsat vermemiştir. Geçmişte ilimizde ve başka illerde meydana gelen benzeri provokatif eylemlere bakıldığında esas amacın, toplumda tedirginlik oluşturmak ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek kamplaşmalara zemin hazırlamak olduğu anlaşılmaktadır. Her tür provokasyon denemesi sonrasında, İlimizin saygıdeğer Alevi dedelerinin her zaman devletimizin birliği ve Milletimizin huzurunun devamlılığı yönünde iradelerini beyan ettikleri bilinmekle, provokatörlerin amacına ulaşamayacağı aşikardır. Bugüne kadar ilimizde gerçekleşen benzer provokatif eylemler karşısında sağduyulu tutum sergileyen vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerimizin, bugün yaşanılan provokatif eylemde de aynı sağduyulu tavrı sergileyeceğine inancımız tamdır. İl Emniyet Müdürlüğü olarak olayın faillerinin en kısa zamanda bulunup adalet önüne çıkartılması yönünde çalışmalar hızlı bir biçimde devam etmektedir."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir