Empati Yap ve Bizi Anla ! | Ozan Gökkaya

Kadim Anadolu toprağında yıllarca var olma mücadelesi veren Aleviler diğer ezilen gibi sürekli mağduriyet yaşamıştır.
Geçtiğimiz günler yaşadığımız ve aşağılanmanın son derecesini yaşadığımız olayda kutsal mekânımıza yapılan polis baskınında duvarlara boya atılarak bu halkın vergisi ile maaş alan görevli bir memurun içeriye idrarını yapması mide bulandırıcı !

Alevi Kızılbaşlar bu ülkenin aydınlık yüzü, mantığı ve sevgisidir aksi taktirde olsaydı ülke kaosa doğru giderdi.
Bunca hakaret, katliam ve aşağılaması yenilir yutulur durum olmazdı bunu yapan zihniyet empati yapsa bile bu durumu anlayacak hale gelirdi.

Hakkın evi olarak gördüğümüz ve içinde adını andığımız cemevlerimize yapılan saldırılar ve evlerimizin işaretlenmesi gibi bir çok olaya maruz kalan Alevi-Kızılbaşlar katliamlar ve acılar yaşadığı gerici eğitimsiz zamandan kurtulduğunu zannederek 21. Yüzyılda yine hataya düşmüştür.

Avrupa’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde tanınan eğitim sistemlerinde ve parlamentolarında yer bulan, Kaybedilen Canlar için anıtlar dikilen ve dünya topraklarında yer bulan Aleviler AİHM kararlarına rağmen hala var olduğu bu topraklarda kendine ne yazık ki yer bulamamıştır.
Oysaki ağızlarından düşünmedikleri ozanlarımızın ve aşıklarımızın yazılarını, cümlelerini kullanılmaktan vazgeçmemişlerdir.

Dadaloğlu‘dan, Battal Gazi‘ye, Hacı Bektaş Veli‘ye, Pir Sultan Abdal’dan, Yunus Emre’ye Kaygusuz Abdal’dan, Abdal Musa’ya Anadolu’nun bir çok toprağında iz bırakan erenlerimiz, pirlerimiz varken yok etme politikalarını yüz yıllardır sürdüren zihniyet hala yok edebileceğiniz mi zannediyor hala anlamış değiliz.

“Bir ölür, bin diriliriz”

Katlettiğiniz insanlarımızı hatırlayın Kerbela, MadımakDersimÇorum, Maraş, Sivas, Gazi, Gezi hatırlayın çünkü bugün Alevilik insanlık bu yolda bedel ödeyenler sayesinde geldi yine öyle devam edecek bizi ölümsüz kılan tüm canları saygı ve rahmet anıyorum

AŞK ile..


Pir Ozan Gökkaya | Alevice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir