Erdoğan’ın Ziyareti Öncesinde İndirilen Resimler Yeniden Eski Yerinde

huseyin-gazi-cemevi

Erdoğan’ın Hüseyin Gazi cemevi ziyareti öncesi bulundukları duvardan kaldırılarak başka bir yere asılan Hz.Ali, Hacı Bektaşi Veli ve Atatürk resimleri ziyaret sonrası tekrar eski yerlerine asıldı.


Resimlerin yerinin değişimi ile ilgili çeşitli iddialar yer alırken ziyarette yer alanlardan Sözde Alevi Dedesi Hüseyin Öz’ün bizzat söylemi “Ziyarette bulunan bakanlardan birinin danışmanı, ‘Cemevinde böyle şeyler yok bunları yan tarafa takalım’ dedi.” her şeyi apaçık ortaya sermiştir. Buna rağmen kendisi ve kendisi gibi düşünenler bu durumda bir ART niyet görememekteler. Makam mevki yada çıkar insanların gözlerini, duygularını ve fikirlerini nasılda kör etmiş

Alevice.NET

Hüseyin Gazi Cemevi’nde post makamının arkasındaki duvarda yer alan Hz. Ali, Hacı Bektaş Veli ve Atatürk resimlerinin yeri, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinden önce ‘tadilat’ gerekçesiyle indirilip yerine ise Arapça ve hat sanatıyla yazdırılmış 12 imamın isimlerinin yer aldığı tablolar asılmıştı.

Vakfın yaptığı değişikliğe ve söz konusu ziyarete tepki gösteren Hüseyin Gazi Cemevi Derneği yöneticileri, ziyaretin ardından 9 Ağustos’ta cemevine giderek, bahse konu resimleri tekrar eski yerlerine astılar.

Hüseyin Gazi Cemevi Derneği başkan yardımcısı Mahmut Aslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, ‘Cemevimiz eski haline dönüyor’ dedi.


Kaynak / PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir