Fikret Otyam Ölümünün Birinci Yılında Antalya’da Anıldı

Ölümünün 1’inci yılında Fikret Otman Antalya’da Hacıbektaş Veli Vakfı Cemevinde gerçekleştirilen törenle anıldı. Törende Fikret Otman‘ın sevdiği türküler seslendirilerek anma etkinliği gerçekleştirildi

Eşi Filiz Otyam‘ın önderliğinde düzenlenen anma törenine Muratpaşa Belediye Başkanı CHP‘li Ümit Uysal‘ın yanı sıra Otyam‘ın sevenleri, dostları katıldı.

[hr_invisible][hr_invisible][hr_invisible]

Otman’ın Mezarının Başında Barak Havası

Başkan Uysal, öğrencilik yıllarında yazdığı iki hikayeyi Otyam‘a gösterdiğini, ünlü yazarın da bu iki hikayeyi överek dergide yayımlattığını dile getirdi. Başkan konuşmasında Uysal , “Keşke imkan olsa da Fikret Baba’nın mezarının başında hep ‘Barak’ havaları çalınsaydı. Umarım ki; başka Fikret Otyamlar onun açtığı yolda ilerler. İnsanları ve doğayı seven, onun gibi insanlar yetişir. Hayatın içinde Fikret Otyam gibi kalabilmeyi diliyorum” ifadelerine yer verdi.

[hr_invisible][hr_invisible][hr_invisible]

Hayata İz Bırakanlardan

Antalya Hacı Bektaş Vakfı Şubesi Başkanı Zeynel Can bazı insanların hayatta izler bırakarak hep yaşadığını, Otyam‘ın da bunlardan biri olduğunu söyledi. Bu dünyadan evrensel bir değerin gelip geçtiğini vurgulayan Can, “Fikret Otyam varlığında taşıdığı erdemleri dünyayla paylaştı. Alevi anne babadan doğmasa da bu inanca kendini adadı. Ürettiklerini kendisi için değil, bütün insanlık adına gerçekleştirdi. Yoksullar, ezilenler söz konusu olduğunda da hep onların yanında oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir