Gülsuyu Cemevi İnşaatına Gerici Saldırı | İstanbul

Gün geçtikçe Alevilere yönelik şiddet içerikli davranışlar ve eylemler artıyor. İstanbul Gülsuyu‘unda yapımı devam eden Maltepe Gülsuyu Cemevi inşaat duvarları ve çevresine 19 Ekim 2016 Tarihinde kimliği belirsiz kişiler tarafından ırkçı söylemler içeren yazılar yazıldı.

19 Ekim 2016 Akşamı tahminen saat 20:00 civarında Maltepe Gülsuyu Cemevi inşaatı ve çevresine Tanrı Türkü KorusunSemt-i Gülsuyu, Hayinler Vatanı Bölemez şeklinde yazılar yazıldı.

Maltepe Gülsuyu Cemevi Derneği tarafından konuyla ilgili olarak Cemevi önünde yapılan ve konunun polise intikal ettiği ve konuyla ilgili araştırma başlatıldığı bildirildi

Dernek Başkanı Sebahattin Doğan yaptığı açıklamasında, “Kutuplaştırıcı yaklaşımların bir sonucu olarak son bir yıl içinde Alevilerin yaşadığı bölgelerde kapıların işaretlendiğine ve inanç merkezlerine karşı saldırılara tanıklık ediyoruz. Daha önce diğer cemevlerine yapıldığı gibi dün Pendik, bugün Gülsuyu Cemevi’ne yapılan bu çirkin eylem cemevlerini hedef olarak göstermekte, çatışma için provokasyon çıkarmayı hedeflemektedir. Cemevimizin duvarlarına Irkçı, kışkırtıcı, ayrıştırıcı, ötekileştiren yazılar yazılmıştır. Bu tür yazıların toplumumuzu rencide ettiğini düşünüyoruz ve bununla ilgili emniyete başvurduk, şikayette bulunduk. Faillerin biran önce bulunup emniyete teslim edilmesini istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir