Gündemde Alevilik

RTE Tarafından Açıklanan "Konut Statüsü" Tepki Çekti

Ne gariptir ki ne zaman seçim konuşulsa gündeme geliyor Aleviler.

İktidar yani AKP’nin o zaman geliyoruz aklına.

AKP’li Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hüseyin Gazi Cemevini ziyareti ile gündemin nerdeyse merkezi haline geldik, şimdide Hacı Bektaş-i Veli anma törenlerine katılacağına dair haberler geliyoruz.

Demezler mi insana daha önce neredeydiniz ? Neden şimdi ?…

Tabi durum böyle olunca daha önce yapmak gelmek bir tarafa yok hükmünde davranılınca, akıllara bin türlü soru geliyor, ve iktidarın bu çabası samimi bulunmuyor, bulamıyoruz.

Bizlerin bu zamana kadar hiç bir yarasına parmak basmamış AKP’li Cumhur Başkanı şimdi sadece oy için seçimler geçene kadar Alevi’ye yurttaşım diyecek gibi gözüküyor.

Bu duruma kanıp buradan kendisine yada Alevi toplumuna bir çıkar elde etmeyi düşünen var mıdır acaba ?” diye soruyorum siz değerli canlara . Hakkat var mı?

Ben vereyim cevabını ilk olarak Alevi toplumu için bir çıkarım kazanım elde edeceğini düşünen yoktur, zaten de toplum kimin umurunda ki “her koyun kendi bacağından asılır” düşüncesi ile iktidara yakın olup kendi kesesini doldurmaya çalışan sözde alevi özde yoldan çıkmış, sözde dede özde köle, sözde insan özde hayvan olan bir çok kişi varıdır elbet. Çeşitli yollarla dernekler kurmuş derneklerin başına geçmiş dernek yöneten Alevi toplumu adına kendisini konuşmacı sayan bu kişiler çıkıp meydanlara destek verecektir bu samimiyetsiz çabaya.

Biz biz olalım, iri olalım diri olalım… Kanmayalım canlar..

Yolu bozuk olanlarla yola çıkılmaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir