Hüseyin Gazi Türbesi’nde “Geleneksel aşure etkinliği” yapıldı

Geleneksel aşure etkinliği

Abdallar Derneği ve Çankaya Cemevi Derneği, Hüseyin Gazi Türbesi’nde ‘Geleneksel aşure etkinliği’ düzenledi. Etkinlikte ortak pişirilen aşureler pay edilirken, birçok sanatçı da konser verdi.

Abdallar Derneği ve Çankaya Cemevi Derneği, Hüseyin Gazi Türbesi’nde ‘Geleneksel aşure etkinliği’ düzenledi.

Etkinliğe çok sayıda yurttaşın yanı sıra AKP Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, AKP İl başkan yardımcısı ve yöneticileri, Mamak ve Altındağ ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, İyi Parti belediye meclis üyeleri Emel Karakaya ve Bülent Gürsoy, MHP Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Murat İlkan ve Mamak ile Altındağ ilçe yöneticileri, Vatan Partisi il başkanı ve yöneticileri, Ocaklar Meclisi Serçeşme Vakfı Başkanı Ali Timurtaş Özmen ve Çankaya İlçe Kaymakamı Murat Duru katıldı.

Etkinlik Mersin Toroslar Cemevi Dedesi Mehmet Şahin’in gülbenk okumasıyla başladı.

Okunan gülbenkin ardından etkinliğe katılan milletvekili, kaymakam, belediye başkanı ve siyasi parti temsilcileri tek tek söz alarak konuşmalarını yaptı.

Konuşmalardan sonra milletvekili, kaymakam, belediye başkanı ve siyasi parti temsilcileri aşureleri pay etti. Ardından ise deyişler eşliğinde semahlar dönüldü.

Etkinlik sanatçılar Oğuz Boran, Aydın Ertürk, Muzaffer Şahin, Ali Güç, Görkem Aygün, Gülseren Kılıç, Ecem Sayar, Tülay Örten, Fikret Ayyüz, Ezgi Soykan ve Aydın Birkan Özkan’ın konseriyle son buldu.

Kaynak / Pirha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir