İAKM ve Cemevi’nden Panel “Anayasal Değişiklik ve Dokunulmazlık”

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Türkiye‘de son dönemde gündemde önemli bir şekilde yer tutan Anayasa değişikliği ve dokunulmazlıkların kaldırılması konusu hakkında bir panel düzenledi.

Alevi Festivalinin devamı niteliğinde düzenlenen panele konuşmacı olarak HDP Milletvekili Müslüm Doğan, CHP Milletvekili Eren Erdem ve Avrupa Alevi Konfederasyonu Onursal Başkanı ve eski HDP Milletvekili Turgut Öker yer aldı. 11 Haziran 2016 tarihinde Dalston Cemevi’nde gerçekleşen panele yoğun bir katılım söz konusuydu, panelde geçtiğimiz haftalarda haklarında fezleke hazırlanmış tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin anayasal değişikliğin kabul edilmesi üzerine değişen ve gelişen gündemi konu aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın onayını bekleyen sürece dair yaptığı konuşmada, CHP Milletvekili Eren Erdem “Bu dokunulmazlığın kaldırılması süreci çalkantılı ilerlemekte ve bu ülkenin sanal gündemini oluşturarak toplum gerçek gündemden uzak tutulmaktadır” diyerek konuştu. Turgut Öker, konuşmasında “söz konusu fezlekeler aslında gerçekleri yansıtmamaktadır, iftiralarla suçsuz olduğu halde yargı önüne çıkabilecek milletvekillerinin durumununda yakın zamanda ülkenin gündemini oluşturması söz konusudur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir