IŞİD’in elinde Alevi ailelerin listesi mi var?

İstanbul Bahçelievler’de 2 kişi tarafından tehdit edilen G. A. isimli Alevi vatandaş “Ben apartman içinde kapımın önünü siliyordum. Uzun sakallı, askeri yeşil renkli gömlek giyen iki kişi önce alt komşumuz olan Taylan B. ve Yağmur B.’nin kapısını çaldı. Komşumuz açmayınca kapıyı yukarı doğru yöneldiler. Bana eşim A.A.’nın ismini söyleyerek evi burasi mı diye sordular. Ben çok korktum, görünüşleri çok korkunçtu. Tıpkı IŞİD’cilere benziyorlardı. Benden para istediler, ben de paramın olmadığını söyledim. Ardından bana ‘Sizde mi para yok?’ dediler. Daha sonra bana şimdi gidiyoruz ama bir dahaki dönüşümüz çok acı olacak diye tehdit ettiler. Ayrıca ellerinde isim listesi vardı, bana bu binada iki Alevi var yan binada da iki Alevi var dediler. Apartmandan çıkarken onların arkasından baktım pencereden, hızlı adımlarla sokaktan uzaklaştılar” ifadelerini kullandı.
Konuyla ilgili olarak aynı apartmanda ikamet eden Alevi apartman sakini Taylan B. ise” Alevi ailelerin isim listeleri nasıl oluyor bunların elinde? Biz bu olayın aydınlatılmasını istiyoruz, tedirginiz” dedi.
Alevi aileler Bakırköy Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu
Olayın duyulması sonrası aileleri ziyarete giden CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de Twitter hesabından evleri gören güvenlik kameraları çalışmadığı için gelen kişilerin görüntülenmediğini ve polisin tutanak tuttuğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir