Kıbrıs Alevi Kültür Vakfı “Yüreğimizde Yanan Sivas Ateşi Sönmedi”

Kuzey Kıbrıs Alevi Kültür Merkezi

Kıbrıs Alevi Kültür Vakfı Başkanı Tekin Söylemez yayımladığı yazılı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti tarihine hukukuna ve vicdanlara sığmayan yaşanmışlığın adıdır Sivas Katliamı” ifadelerini kullanan Söylemez, bu tip katliamların ilerici Türkiye ve KKTC halkları tarafından yüzleşme ve sorgulanma vaktinin geldiğini ifade etti.

“Yaşanan bu süreç yüreğimizde yanmakta olan Sivas ateşini söndürmemiştir” diyen Söylemez, kaybedilenleri yaşatmaya devam edeceklerini kaydetti.

“Yok edilmek istenen aslında inanç ve felsefemizdir” ifadelerini kullanan Söylemez, mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

“Önemli olan nasıl öldüğümüz değil nasıl yaşadığımızdır” diyen Söylemez, onurlu ve insanca bir yaşam için barış ve özgürlük yaslarını ve sevinçlerini birleyerek, varlıklarını sürdüreceklerini ifade etti.

“Bizler sevgi bizim dinimizdir başka dine inanmayız diyenlerdeniz” ifadelerine yer veren Tekin Söylemez, şunları kaydetti:

“Bizler barıştan, sevgiden, ardan, hayâdan, özgürlükten, edepten, yaşamın kendisinden nefes alanlardanız. Bizler ödül veya ceza için değil doğru olduğunu bildiğimiz değerler için mücadele edenlerdeniz. Unutmadık unutturmayacağız…”


Kaynak / Kıbrıs Postası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir