Kocaeli Alevi Kültür Derneği Gençlerle İlk Toplantısını Yaptı

Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şubesi, gençlerle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gençlik komitesinin oluşması için ilk adım da atıldı.
Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şube Başkanı seçilen Birol Sağlam, dernek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana dernek binasını iyileştirme çalışmaları yapan yeni yönetim önceki akşam ise gençlik kollarını oluşturmak için harekete geçti. Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube binasına gelen gençler ile ilk toplantısını yapan Şube Başkanı Sağlam, Gençlik Komitesinin oluşması için ilk adımı attı.

“Bu Dernek Göz Bebeğimiz”

Kocaeli Üniversitesi’nden de yeni gelen gençler ile yapılan toplantıda komitenin kurulması için bir çalışma ekibi belirlendi. Kurulan ekip en kısa zamanda bir araya gelerek Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesinin Gençlik Kollarını oluşturacak. Birol Sağlam, derneğin bünyesinde oluşacak gençlik kollarını çok önemsediğini belirterek, “Bu dernek bizim göz bebeğimiz, evimiz, hep birlikte sesimizi daha gür haykırabilmek için, haklarımızı savunabilmek için bu derneği yaşatmalıyız” dedi.

One thought on “Kocaeli Alevi Kültür Derneği Gençlerle İlk Toplantısını Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir