MHP’lilerden Malatya Paşaköşkü’ne Ziyaret

Provokatörlerin karıştırmaya çalıştığı Alevi vatandaşların çoğunlukta olduğu Paşaköşkü Mahallesi‘ni ziyaret eden MHP İl Başkanı Mehmet Erdem,birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Darbe girişimi sonrası Paşaköşkü‘nde bazı provokatörlerin kışkırtmasıyla istenmeyen görüntüler yaşanmıştı. Mahalle halkı ve yetkililerinde sağduyusu ile olaylar büyümeden kontrol altına alınırken MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem ve yönetimi Paşaköşkü Mahallesi‘ne giderek esnafları ziyaret etti.

Darbe kalkışmasını protestolar sırasında provokatif saldırıların yaşandığı Paşaköşkü Mahallesi‘nde amacın ortalığın karıştırılması olduğunu belirterek “Amacımız Alevi’si, Sünni’si, her kesimiyle birlik ve berberlik içinde yaşamaktır” dedi.

Özellikle yaşanan provokatif eylemlerde ülkücü işareti yapıldığına dikkat çeken Erdem, “Bizim amblemimizi kullanarak demokrasi mücadelesi veren halkımızın içerisine sızmış bazı provokatörlerin önüne geçmek için buradayız. Onlar kesinlikle bizden değiller. Ülkücü olmayıp sadece provoke etmek için bu toplumun içine girip bu mahalleyi, esnafı rahatsız eden insanlar bizden değildir. Biz Paşaköşkü’nün, Zafer Mahallesi’nin, Akçadağ’ın, Doğanşehir’in her kesimin yanındayız, hep biriz, beraberiz” şeklinde konuştu.

Erdem, mahalle halkına gösterdikleri sağduyulu davranışlarından dolayı da teşekkür ederek suçluların en kısa sürede yakalanması temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir