Ne yaparsın ki ben bir Vazalak’ım! | Veli Bayrak

Bugün çok “Vazalak” yerimden uyandım sevgili koyun keserken de insan keserken de cenaze defnederken de “Allahu Ekber Tekbirrr” diye bağıran Müslüman Din kardeşlerim! Vazalak mı ne? Vazalak Türk Dil Kurumuna göre “Alevi, Müslüman olmayıp öyle görünen, Oruç yiyen” kişi demekmiş! Bir nevi bu adamlar kendini anlatıyor da aslında işte dili varmıyor konuyu bize bağlıyor!

Oysa ben bugün size evlenme yaşının kızlarda 9 erkeklerde 12 olup olmadığının tartışıldığı güzel memleketimin güzel insanlarından bahsedecektim. Hastanelerde hamile bırakılan çocuklardan, eğitim için gittiği kurumlarda cinsel istismara uğrayan bebelerden bahsedip onlara güzel bir gelecek bırakmak için canla başla mücadele ettiğimizden bahsedecektim! Ama ben bir Vazalak’ım işte sevgili askere eşek eti yedirildiğinin ortaya çıktığında susup da bir kadının kocasının domuz eti yiyip yemediğini kendine dert edinen sevgili Müslüman Din kardeşlerim!

Ne yaparsın ki ben bir Vazalak’ım işte ve Vazalak olduğum için de “Hamile kadınların sokakta yürümesi terbiyesizliktir” diyeceğime “Eline, beline, diline sahip ol” diyorum! Vazalak olduğum için de saate iki yüz kilometre hızla tahkiye yapıp dün birlikte olduğum insanları bugün atıp tutacağımaAslını inkâr eden haramzadedir” diyorum! Vazalak olduğum için de kadınların pembe otobüslerde yolculuk etmesi için imza kampanyası yapacağıma “Kalp temiz olunca dilden güzel sözler çıkar” diyorum.

Bugün çok Vazalak yerimden uyandım sevgili “Milli piyango haramdır” deyip de Milli Piyangodan kesilen paralarla maaşını alan Müslüman Din kardeşlerim. Vazalak olduğum için de 15 kez Hac’a gidip 29 kez Umreye gideceğime

Hararet nardadır sacda değil,
Keramet baştadır taç da değil,
Ne ararsan kendinde ara,
Kudüs’te Mekke’de Hac’da değil

diyorum!

Ben bir Vazalak’ım sevgili Ramazan programlarında “Kirvem ölürse karısı bana düşer mi” sorusunun peşine düşen Müslüman Din kardeşlerim. O yüzden de durup dururken “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyorum ve Vazalak Vazalak konuşuyorum.


Veli Bayrak | Alevice

One thought on “Ne yaparsın ki ben bir Vazalak’ım! | Veli Bayrak

  1. Sayın Veli Bayrak, ben de Hakksız yollarda insanliğımı süründüreceğime, Hakk Muhammed Ali yolunda yürüyen bir Vazalakım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir