Pir Sultan Abdal Müzikali Sahnelendi | Mersin

Mersin Cemevi tarafından üniversite öğrencilerine burs verebilmek amacıyla Yenişehir belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Yönetmenliğini Haydar Selçuk’un yaptığı Pir Sultan Abdal Müzikalinin gösterimi yapıldı.

Yoğun ilginin olduğu Müzikale Müzikale Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Yöneticileri, Siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcilileri ve inanç önderleri katıldı. Müzikal öncesi konuşan Mersin Cemevi Gençlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Karakuş, “geçmişten öğrendiğimiz gibi baskı ve zulümlere boyun eğmemeyi Nesimilerden, Hacı Bektaş-ı Velilerden , Pir Sultan Abdallardan, öğrendik. Karanlığa teslim olmamak pirlerimizden bizlere mirastır. Bizlerde bu karanlığa bir mum yakmak için çocuklarımızın ilim yolundan gitmesi için bu geceyi düzenledik. Bu gecenin geliri okuyan öğrencilerimize burs olarak verilecektir. Aydınlık geleceğin inşasında bir küçük tuğla da Mersin Cemevi olarak biz de koymak istedik. Burslarla gençlerimizin okumasına az da olsa katkıda bulunacağız. Ve bu bursların devamlılığı konusunda da çabalar sarf edeceğiz” dedi.

Ayrıca Bakınız; Pir Sultan Abdal Müzikali | Mersin

Sırada Tarsus var.

Ayrıca Bakınız; Pir Sultan Abdal Müzikali | Tarsus

Açılış konuşmasının ardından, Haydar Selçuk’un yazdığı ve yönettiği, sunumunu Filiz Çağlar Selçuk, Mehmet Turan Dede yaptığı Pir Sultan Abdal Müzikali sahnelendi. Müzikal çerçevesinde Cem Doğan, Gani Pekşen, Haydar Selçuk, Hüseyin Korkankormaz, Özge Çam Pir Sultan Abdal’ın deyişlerini seslendirdi.

Pir Sultan Abdal Müzikali ayakta alkışlandı.


PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir