PSAKD Genel Merkezi “Gözaltılara Ve Baskılara Boyun Eğmeyeceğiz”

PSAKD Genel Merkezi, PSAKD Erzincan Şube yöneticileri, üyeleri ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Erol Yeter’in de aralarında bulunduğu 10 kişinin gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Bizleri sosyal medya hesaplarında hedef gösterenler, inancımıza saldıranlar bilmeliler ki; biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz” ifadeleri yer aldı.

PSAKD Genel Merkezi, sabah saatlerinde Erzincan Şube yöneticilerinin ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Erol Yeter’in gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Doğu Bölgesi şubelerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter’in de evi polislerce basılmış ve tüm elektronik eşyalarına el konulmuştur. Aynı saatlerde İstanbul’da bazı Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin ve üyelerimizin de evlerine gidilerek arama yapılmıştır. Erzincan şubemizin önümüzdeki hafta sonu İstanbul’da yapılacak dayanışma gecesinin hazırlıkları için İstanbul’da bulunan Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter, haberi alır almaz Erzincan’a ifade vermek üzere yola çıkmasına rağmen Düzce civarında otobüsten indirilerek gözaltına alınmıştır.

İnancımız ve demokratik değerlerimizin bize kazandırdığı ilkeler doğrultusunda mücadelemizi sürdüren bizlere son dönemde sayısız saldırılar olmuş, evlerimiz işaretlenmiş, Ege Bölgesi’nde şube başkanlarımız ve genel merkez yöneticilerimiz hakkında soruşturmalar açılmıştır.

Bizleri sosyal medya hesaplarında hedef gösterenler inancımıza, ibadethanelerimize saldıranlar bilmeliler ki; biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz.”
[hr_invisible][hr_invisible]

“GÜN, KURUMLARIMIZA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

“OHAL ve KHK zulmü ile demir yumrukla ülkemizi yönetmeye çalışanlara karşı inancımızın mücadelesini sokakta, alanlarda, cemevlerimizde, mahallelerimizde yürüttüğümüz için bugün bu saldırılarla karşı karşıyız” denilen açıklama şöyle devam etti:

“Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, tüm şubeleri, yöneticileri ve üyeleri ile inancını, kurumunu, yaşam alanlarını şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da savundu ve savunmaya devam edecektir.

Gün, kurumlarımıza sahip çıkma günüdür. Demokratik kamuoyunu Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni üye ve yöneticilerimiz şahsında sahiplenmeye çağırıyoruz.”


PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir