PSAKD “Kirli Ellerinizi İbadethanelerimizden Çekin”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, Armutlu Cemevi’ne gerçekleştirilen polis baskınına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Bu faşizan tavrıyla AKP iktidarı OHAL’i kaldırma noktasında ne kadar samimi oldugunu da bütün Türkiye’ye göstermiş oldu” ifadeleri yer aldı.

PSAKD Genel Merkezi, PSAKD Sarıyer Şubesi’ne bağlı olan Küçük Armutlu Cemevi’ne düzenlenen polis baskınına ilişkin açıklama yayımladı.

Açıklamada, “AKP iktidarı OHAL’i kaldırdığını duyurmasının üzerinden daha 24 saat geçmeden kendilerine bağlı Emniyet güçleriyle Sarıyer Şubemize bağlı Küçük Armutlu Cemevimize baskın yapıp, zorla iceri girerek, Cemevimizde bulunan canlarımıza saldırmış, 2 canımızı da gözaltına almışlardır. Bu faşizan tavrıyla AKP iktidarı OHAL’i kaldırma noktasında ne kadar samimi oldugunu da bütün Türkiye’ye göstermiş oldu. Bizler de OHAL’in ismen kalktığını ama cismen aynı şekilde kaldığını çok açık olarak görmüs olduk. Öncelikle ibadethanemize dönük bu pervasız ve fütürsuz saldırının hesabını hukuk önünde soracağımızı ilan ediyoruz. Sorumlular hakkında ilgili mercilere suç duyurusunda bulunacağız” denildi.
[hr_invisible][hr_invisible]

“KİRLİ ELLERİNİZİ İBADETHANELERİMİZDEN ÇEKİN”

Açıklama şöyle devam etti:

“Şimdi yetkililere soruyoruz: Başka ibadethanelere bu sekilde zorla girebiliyor musunuz? Milyonlarca insanın ibadethane olarak kabul ettigi kutsal bir mekana bu şekilde salgırganca girme hakkını nereden bulursunuz? İnancımızı ve kutsal yerlerimizi aşağılayarak insanlarımızı neden tahrik ediyordunuz? Yaptığınız anayasal olarak da evrensel hukuk açısından da bir suçtur. Bu yapılanlar ne hukuka ne vicdana ne de insanlığa sığar. Ancak bizler yaptığınız bu zulmün karşısında diz çökmeyeceğiz. Ne yaparsanız yapın zalim olduğunuzu her yerde yüzünüze çarpmaya devam edeceğiz.

Sizin faşizan baskı poltikalarınız bizleri yıldıramaz. Ne yaparasınız yapın dogru bildigimiz yoldan dönmeyeceğiz.
Küçük Armutlu Cemevimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kirli ellerinizi ibadethanelerimizden derhal çekin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir