Şahkulu 4. Kitap Fuarı 18 Ekim’de Başlıyor

Şahkulu 4. Kitap Fuarı

Şahkulu Sultan Vakfı’nın düzenlediği 4. Kitap Fuarı 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. 22 Ekim Pazar gününe kadar beş gün sürecek Şahkulu 4. Kitap Fuarı’nı Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü, Anadolu Aydınlanma Vakfı, Cem Vakfı, Karacaahmet Sultan Dergahı, Erikli Baba Dergahı ve Garip Dede Cemevi de destekliyor.
50 yazarın ve 30 yayınevinin katılacağı, birçok söyleşinin ve dinletinin yer alacağı fuarın açılışında TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da kitaplarını imzalayacak.

Alevilik ve Bektaşilik üzerine yazılmış binlerce kitabın sergileneceği fuarda Ali Yaman (Prof.), Aydın Tonga, Ayhan Aydın, Bülent Akın (Dr.), Çiğdem Boz (Prof.), Erdoğan Aydın, Gül Kızılca Yürür (Doç.), Gülizar Cengiz, Halil İbrahim Özcan, Haydar Aksoy (Av.), Hüseyin Elmas Dede, İsmail Biçer, Kaan Polatlar, Kadir İncesu, Kahraman Özkök, Kudret Nezir Yunusoğlu, Mehmet Ersal (Doç.), Melih Yıldız, Merdan Yanardağ, Miyase İlknur, Musa Ağacık, Mustafa Cemil Kılıç, Necdet Saraç, Rıza Oylum, Süleyman Zaman, Şah Hüseyin Şahin, Şükrü Aslan (Prof.), Urum Ulaş Özdemir (Doç.), Zeynep Oktay (Doç.) söyleşileri yer alacak, birçok yazar ve şair de kitaplarını imzalayacak. Adnan Kılıç, Erkân Çanakçı, Haşim Turhan, Hüseyin Korkankorkmaz ve Mansur Yalçın Dede de dinletileriyle fuara katılacaklar.

18 Ekim Çarşamba günü, saat 11.00’de açılacak fuar da aynı zamanda “Şahkulu Bilgi, Belge, Dökümantasyon, Arşiv ve Kütüphane Merkezi”nin de açılışı yapılacak.

Anahtar (E), Belge, Berfin, Can, Demos, Der, Doğu, Kapı, Literatür, Ozan, Özgür, Pencere, Revak, Sınır Ötesi, Su, Ürün, Yurt gibi yayınevleri katılırken, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü, Anadolu Aydınlanma Vakfı, Cem Vakfı, Karacaahmet Sultan Dergahı, Erikli Baba Dergahı ve Garip Dede Cemevi de stant açacaklar.

Bütün kitapseverleri önce 18 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de yapacağımız açılışa sonra da 18-22 Ekim 2023 tarihleri boyunca fuarımıza bekliyoruz.

Hasan Şahin
Şahkulu Sultan Vakfı Başkanı


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir