Samsun Avut “Barışa Semah Döndü”

Samsun Salıpazarı İlçesine bağlı Avut köyünde düzenlenen 17. Hıdırellez Şenlikleri‘nde başta Türk Halk Müziği‘nin ünlü sesi Erdal Erzincan olmak üzere çeşitli sanatçıların katıldığı şenlik, Samsun Pir Sultan Abdal Kültür Derneği semah ekibi de semah etkinliği ile yöre halkının katılımıyla gerçekleşti.

“Ömrümüz Yettiğince”

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Hıdırellez şenlikleriyle ilgili açıklama yapan Avut Köyü Muhtarı Hüseyin Gürkan, “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız Hıdırellez şenliklerimize her yıl daha fazla insan gelerek, burada şenliğimize katkıda bulunuyorlar. Biz şenliğimizin bu sene 17’incisini düzenlemekteyiz. Biz ömrümüz yettiğince şenliğimizi devam ettireceğiz ve inanıyorum ki bizden sonraki nesillerde şenliğimizi devam ettirmeyi sürdürecekler” dedi.
Düzenlenen şenliklere CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Hayati Tekin, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Pir Sultan Abdal Derneği Karadeniz Bölgesi‘nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Sultar Ermiş, Avut Köyü ve çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir