Silifke’de Parka “Hacı Bektaş-ı Veli” İsmi Verildi | Mersin

Silifke Belediye Meclisi, Mersin’e bağlı Sayağzı Mahallesi‘nde yapımı tamamlanan tahminen 2000 metrekarelik parka Hacı Bektaş-ı Veli ismi verilmesine oy biriliği ile karar verdi.

Alevi Kültür Dernekleri Silifke Şube Başkanlığının, Sayağzı Mahallesi’nde yeni yapılan parka Hacı Bektaş-ı Veli ismi verilmesi talebini değerlendiren Belediye Meclisi, Kasım ayı meclis toplantısında bu kararı oy birliğiyle kabul etti.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Bugün burada bir kez daha, çocuklarımıza pırıl pırıl, tertemiz, güçlü, dinamik ve çok hızlı çalışan bir Silifke bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün yapımını tamamladığımız yaklaşık 2 bin metrekarelik parkımızın yanı sıra şehir merkezimiz ile kırsal mahallelerimizde yaptığımız birçok parkımız bulunmaktadır.

İmkanlarımız ölçüsünde sporsal faaliyetler, tesisler, kültür ve sanat etkinlikleri ile camiler yapıyoruz. Sanatla ve sporla büyüyen çocukların olduğu bir Silifke inşa ediyoruz. ve bu yatırımların hepsini kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli gibi değerli kişileri anlamaya daha çok ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz. Bu kişileri ve onların söylediklerini daha iyi anlayabilirsek, bu toplumda kavga gürültü olmaz. Bu ismin de bu parka çok yakıştığını düşünüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir