Sivas Madımak Katliamı Filmi ‘Carina’nın Günlüğü’ 25 Eylül’de Sinemalarda…

Ulaş Bahadır yönetmenliğini yaptığı, Sivas Katliamı’nı Hollandalı Carina Cuanna’nın gözünden anlatacak olan ‘Carina’nın Günlüğü’ 25 Eylül’de vizyona giriyor.

Sivas Katliamı’nın tek yabancı kurbanı olan Hollandalı Carina Cuanna’nın tuttuğu günlüklere bağlı kalınarak, Sivas Katliamı’nın anlatıldığı MADIMAK Carina’nın Günlüğü – Sivas’93 adlı uzun metraj film 25 Eylül’de vizyona giriyor.

Carina Cuanna, 1993 yılında ‘Türk kadınının aile içi rolü ve çevre ile ilişkileri’ üzerine olan bitirme tezi için Hollanda’dan Türkiye’ye gelmiş ve 2 Temmuz’da Madımak Oteli’nde yanarak can vermişti.
Banu Bozdemir’in kişisel web sitesinden duyurduğu habere göre, yönetmenliğini Ulaş Bahadır’ın yaptığı, geçtiğimiz Ağustos ayında çekimlerine başlanan “MADIMAK Carina’nın Günlüğü – Sivas’93″ün oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Cariana’nın Alman oyuncu Denise Ankel tarafından canlandırdığı filmde, şair Metin Altıok rolünde Altan Erkekli, Behçet Aysan rolünde Mustafa Alabora, Uğur Kaynar rolünde ise Umut Kurt var. Dönemin Sivas valisi Ahmet Karabilgin’i ise Erdal Tosun canlandırıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir