Yandaş ! Özdemir “Aleviler Akıllarını Başlarına Alsınlar”

[radium_embed_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=oMGdZLZ_xd0″ size=”” fullwidth=”no” lightbox=”no” thumbnail=””]
[hr]

Yandaş medya olarak medyalar arasında yer alan  Kanal A‘da yer alan Haber Merkezi adlı programa konuk olarak katılan Türkmen Alevi – Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir “Buradan Alevi STK’lara seslenmek istiyorum. Akıllarını başlarına alsınlar. Bunlar bu devletin paralarıyla kurduruldu. Örtülü ödeneklerden para aldılar. Gücün yanında olmayacaksın, devletin yanında olacaksın. O yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye’de öldürürler” ifadelerini kullandı.

Gelen tepkiler neticesinde Özdemir sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı. Özdemir“Kanal A televizyonunda, ‘iç savaş çıkarsa önce Alevi STK başkanları öldürülür diye kullandığım cümleden dolayı özür dilerim” ifadelerini kullandı.

“Yandaş ! Özdemir “Aleviler Akıllarını Başlarına Alsınlar”” üzerine bir yorum

  1. Eğitimli, entellektüel birikimli ve taban destekli bir çok Alevi inanç önderi ve STK başkanı varken neden (bu özellikleri olmayan) bu şahıs ekranlara çıkarılıyor ve mikrofonlara konuşturuluyor?

    Cevapla

Yorum yapın