Yol Ayrımındaki Aleviler ! | Mehmet Ali Güngör

Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen mitinge poster gerginliği damgasını vurdu.

Düzenlenen miting demokrasiye destek ve hukuksuz yapılan tutuklamalara tepkiyi amaçlanıyordu. Ama mitinge Öcalan posterleri damga vurdu. Bir gurup pkk ve Öcalan posterleri ile katıldı mitinge.

Bu durum hemen dikkat çekti tabi yandaş medyadan ve olan bu olayı tüm Alevilere yüklemeyi kendilerine görev edinir gibi kin kustular. Ellerine fırsat geçti ya Alevi düşmanlığını körüklemek adına ‘Din’ düşmanı ilan ediverdiler bizleri. Sözde Müslüman değilmişiz ya o yüzden destek veriyormuşuz akıllanmamış, uyanmamışız. Gülünç olansa Dünyadaki Terör örgütlerinin çoğunun Müslüman olması. Buna rağmen çıkıp Müslüman olmayan terör örgütüne destek verirmiş. İslamdan bihaber insanların olduğu yerde terör olurmuş… Ellerine geçen bu fırsatı değerlendirecekler tabi, durun daha yeni başladılar konuşmaya.

Tabi ortada duran bir gerçek var bu destek.

Şimdi biz aleviler ne yapmalıyız sorusunu sorarak işe başlayıp hangi derneklerin bizi temsil ettiğini iyi belirlemeliyiz. Bizler yani Aleviler bu ülkenin bir parçası olarak kurcu unsuru olarak bu ülkeyi bölmeye çalışan yasadışı terör örgütlerine destek mi vereceğiz yoksa?

Yoksa bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü mü savunacağız.

Bu bir yol ayrımı mı ?

Düşmanımın düşmanı dostumdur gibi düşünenlerde var olsa gerek ama doğru yerde durmak gerekmez mi. Terörle çözüm sağlamak ne zaman mümkün oldu ki bu dünyada.

Alevi örgütlerine çağrımız şudur ki birleşin, bir araya gelin ve bizi gerçekten temsil eden kurumlar haline gelin.

Terör örgütlerinin değil, halkın yanında olun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir