Zeynal Odabaş’ın Gözaltına Alınmasına Alevilerden Tepki

Alevi Bektaşi Federasyonu Örgütleme Genel Sekreteri, AKD Sultangazi Şubesi, Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş bugün sabaha karşı İstanbul’daki evinden gözaltına alınmasına Aleviler sosyal medyadan sert tepki gösterdi.

Alevi Bektaşi Federasyonu MYK Üyesi Eğitim Sekreteri Aydın Deniz, Odabaş’ın bir an önce serbest bırakılmasını isteyerek şu mesajı yazdı:

“Alevi hareketi içinde dik duran yöneticilere yönelik bir operasyon başlangıcı mı, yoksa bulunduğu Cemevi ve kendisine açılan davalarda dik durduğu için mi gözaltı süreci yaşanıyor? OHAL ve bazı yaftalar bahane edilerek Alevi hareketine dizayn çalışmasına kesin suretle karşı olduğumuzu bilsinler. Zeynal Can’ımız biran önce serbest bırakılmalıdır.”

Ayrıca Bakınız; AKD Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş Gözaltına Alındı!

Alevi Bektaşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Yalıncakoğlu, “Aleviler bu zulmü epeydir tanıyor. Bize diz çöktüremezsiniz. Aramızda Hızır paşalar çıkar elbet ama Zeynal Odabaş size asla baş eğmez” ifadesini kullandı.

Eski ABF Başkanı Baki Düzgün de “Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Örgütleme Sekreteri Zeynel Odabaş canımız bugün sabaha karşı saat 05,30 da göz altına alındı. Odabaş derhal serbest bırakılmalıdır.” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Başkanı Ali Üngörmüş de, “Zeynal başkanımıza yapılan bu hukuksuzluğu ve zulmu şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi.


PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir