Aleviler’den AKP’ye Uyarı “Yalnız değiliz”

Ankara Demokratik Alevi Derneği , Maraş‘ta Terolar‘da Alevi yerleşim yerlerine kurulması planlanan mülteci kampının ardından AKP destekli cihatçı oluşumların kendilerini tehdit ettiğini ifade etti.

ADAD Eşbaşkanı Songül Çelik, Mülkiyeliler Birliği’nde yaptığı basın açıklamasında, AKP’nin İMKANDER gibi cihatçı oluşumları destekleyen yapılar aracılığı ile Alevileri tehdit ettiğini söyledi.

Çelik, AKP Hükümeti, Maraş Terolar‘da Alevilerin rızasını almadan, yerleşim yerlerinin hemen yanına Mülteci kampı adı altında IŞİD kampı yapmayı sürdürürken şimdi de Suriye ve Kafkasya’da devlet adına örtülü faaliyet yürüten İmkandere adlı kuruluşa Alevi kurumlarını ihbar ettirerek itibarsızlaştırma ve kriminalize çalışması yürütüyor” dedi.

[hr_invisible]

Aleviler savunmasız değildir

İmkandere‘in Kafkasya, Suriye, Irak, Afganistan, Filistin ve Filipinler gibi pek çok ülkede yardım amacıyla kurulduğu belirtilse de özellikle Suriye’de cihatçı faaliyet yürüttüğünü ifade eden Çelik, “Bir yardım kuruluşundan çok uluslararası alanda devlet adına örtülü operasyonlar yürüten ve bu nedenle Birleşmiş Milletler gündemine giren İmkandere‘in, AKP Hükümeti’nin Alevi coğrafyasını Sunnileştirme politikasına destek olmak için, Alevi kurumlarını hedef aldığı ve hakkımızda suç duyurusunda bulunduğuna kuşkumuz yoktur. Demokratik Alevi Dernekleri olarak AKP Hükümetini uyarıyoruz. Aleviler yalnız ve savunmasız değildir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir