Ankara’da Yapımı Tamamlanan Aydıncık Köyü Cemevi Törenle Açıldı

Ankara'da Yapımı Tamamlanan Aydıncık Köyü Cemevi Törenle Açıldı

Ankara’nın Aydıncık Köyündeki Cemevi açılış törenine , Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Aydıncık köyü muhtarı İsmail Dursun ve Aydıncık Cemevi Derneği Başkanı Elvan Bakır’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, Alevi dedeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şahin, açılışta, cemevi için yaklaşık 3,5 milyon lira harcama yapıldığını söyledi.

Cemevinin güzel insanları yetiştirmeye vesile olacağını belirten Şahin, “İnşallah burada, cemlerde sizlerin bir araya gelmesiyle bir bereket hasıl olur.” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı da başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kullanılamaz durumdaki cemevini yeniden inşa etmede yardımcı olan herkese teşekkür etti.
Belediye meclisinde alınan kararla Aydıncık Mahallesi’nin kırsal mahalle statüsü kazandığını bildiren Balcı, “Aldığımız kararı Büyükşehir Belediyesi meclisine göndereceğiz. Mahallemize hayırlı olsun. Burada açtığımız cemevi güzel işlere vesile olsun.” ifadelerini kullandı.

Aydıncık Cemevi Derneği Başkanı Elvan Bakır ise cemevinin açılışında emeği geçen tüm devlet yetkililerine teşekkür etti.

Daha sonra telekonferans yöntemiyle tören alanına bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Aydıncık Cemevinin açılışı yapıldı.

One thought on “Ankara’da Yapımı Tamamlanan Aydıncık Köyü Cemevi Törenle Açıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir